Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
 • Eurodesk

wrc

Eurolekcje EURODESK

Opis wydarzenia:

Scenariusze  wszystkich zajęć opracowali konsultanci Eurodesk Polska. Trzy z nich – „Eurowolontariat”, „Eurostudia”, „Europraca” - dotyczą mobilności w Europie. „Europrojekty” pokazują, jak korzystać z unijnych funduszy młodzieżowych, a „Euroaktywacja" zachęca młodzież do aktywności obywatelskiej.

W październiku 2019 roku oferta Eurodesk Polska dla szkół zwiększyła się o dwie emocjonujące gry - "Euroszanse" i "Time to Move".

Od listopada 2020 r. sześć lekcji prowadzonych jest również w formule zdalnej – Europrojekty, Eurowolontariat, Eurostudia, Euroaktywacja, Młodzież ma głos, Papiery do kariery. W zajęciach online  wykorzystywane są te same lub zaadaptowane materiały lekcyjne co w lekcjach stacjonarnych oraz nowe  materiały i ćwiczenia - dopasowane do zdalnej rzeczywistości.

Szczegółowe informacje:

 • Dla kogo?

  Wszystkie lekcje oraz gra "Euroszanse" zostały opracowane z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych - młodzieży w wieku 16–19 lat

 • Wkład własny

  Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, lekcje prowadzą zapraszani do szkół i innych instytucji edukacji młodzieży konsultanci punktów Eurodesk Polska

 • Gdzie?

  Online

 • Czym jest?

  Każde z zajęć ma dwie wersje: lekcyjną, 45-minutową, i warsztatową - 90-minutową