Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
 • eTwinning

wrc

27.09.2022 r. 18:30 do 29.09.2022 r. 20:00

Webinar: Unter einem Dach - Pod jednym dachem

Opis wydarzenia:

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Obędzie się 27-29 września 2022, godz. 18:30 - 20:00. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt: Unter einem Dach - Pod jednym dachem. W trakcie projektu uczniowie przedstawią się oraz stworzą fikcyjną międzypokoleniową rodzinę z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyślą postaci członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczą się opowiadać o sobie oraz rodzinie i przeprowadzać wywiad. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele poznają aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji stacjonarnej i zdalnej.

Projekt i seminarium poprowadzi Katarzyna Drabarek - ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim: nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach oraz doradca metodyczny ds. języka niemieckiego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Wydziale w Siedlcach. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2016 roku. Zrealizowała szereg projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Obecnie koordynatorka dwóch projektów międzynarodowych Erasmus+ Akcja KA 229 „The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion” i “Shall we play a game?”. Współautorka bloga sieci współpracy nauczycieli Cyfrowy piórnik nauczyciela języka obcego.  Autorka bloga o projektach eTwinning www.etwinningsp6.blogspot.com oraz z ćwiczeniami dla uczniów www.englishforsp6siedlce.blogspot.com.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

 • 1. Posiadanie konta w programie eTwinning. Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
 • Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
 • 2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele języka niemieckiego pracujący w klasach VII-VIII szkoły podstawowej i/lub w klasie I szkoły ponadpodstawowej
 • 3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning.  Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. Ważne! Tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 23.09.2022. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej.

formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje:

 • Gdzie?

  online

 • Kiedy?

  27.09.2022 r. 18:30 do 29.09.2022 r. 20:00

27.09.2022 r. 18:30 do 29.09.2022 r. 20:00