Wcześniej znaczy lepiej?
Specjalnie przed październikowymi naborami w programie Erasmus+ sprawdziliśmy, czy moment aplikowania ma wpływ na uzyskanie akredytacji/dofinansowania. Zobaczcie statystyki!
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
„Europa dla Aktywnych” to kwartalnik dla beneficjentów programów edukacyjnych i młodzieżowych realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
Redakcja kwartalnika „Europa dla Aktywnych”
W jesiennym wydaniu "Europy dla Aktywnych" piszemy o sukcesie polskiej kadry na największej olimpiadzie zawodowej na świecie. Polacy walczyli jak lwy i przywieźli z niej sześć Medali Doskonałości! Teraz przed nami europejska edycja konkursu, która odbędzie się za rok w duńskim Herning. Przygotowania są w toku.
Dobra passa Polski trwa! Donosimy, że aż dziewięć kolejnych polskich uczelni weszło w skład międzynarodowych konsorcjów zwanych Uniwersytetami Europejskimi. Dla mniejszych placówek, jak te z Rzeszowa, Szczecina czy Białegostoku, to ogromna szansa na rozwój. Rozmawiamy z ich przedstawicielami, jak zamierzają ją wykorzystać.
Dla zainteresowanych nadchodzącymi naborami w programie Erasmus+ (najbliższy już w październiku) przygotowaliśmy za to ciekawe statystyki. Czy moment aplikowania ma wpływ na uzyskanie akredytacji/dofinansowania? Sprawdźcie sami!
Na łamach kwartalnika znajdziecie jak zawsze ciekawe reportaże z działań projektowych. Tym razem – w związku z polską prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej – przedstawiamy inicjatywy zrealizowane we współpracy z krajami V4. Zachęcamy też do przeczytania rozmowy z profesorem Csabą Kissem – węgierskim literaturoznawcą i historykiem kultury.
W numerze nie mogło oczywiście zabraknąć prawdziwej gwiazdy! Tym razem jest nią znana i lubiana piosenkarka Natalia Nykiel. Mało kto wie, że Natalia z wykształcenia jest… inżynierem. A doskonale rozwijająca się kariera muzyczna w kraju nie przeszkodziła jej wyjechać na Erasmusa do Portugalii.
Zapraszamy do lektury!
Prezentujemy Państwu drugi numer kwartalnika dla beneficjentów programów edukacyjnych, a w nim artykuły m.in. na temat wpływu COVID-19 na mobilności edukacyjne, projekty, działania oraz szkołę w Polsce i za granicą. Czytelnicy znajdą w nim także wiele inspiracji, wywiadów, porad związanych z e-learningiem, edukacją zdalną, komunikatorami online, planowaniem działań w sytuacjach kryzysowych, a także nowości związane z perspektywą finansową 2021-2027.
Zapraszamy do lektury!
Wybierz
filtry:
lub
Albo wpisz
frazę:
Wcześniej znaczy lepiej?
Specjalnie przed październikowymi naborami w programie Erasmus+ sprawdziliśmy, czy moment aplikowania ma wpływ na uzyskanie akredytacji/dofinansowania. Zobaczcie statystyki!
Walczyli jak lwy
Sześć Medali Doskonałości zdobyli polscy zawodnicy podczas WorldSkills 2024 w Lyonie. Pod względem liczby krążków to najlepszy wynik Polski w historii startów w tej imprezie!
Kształcić Europejczyków
Dziewięć kolejnych polskich uczelni weszło w skład międzynarodowych konsorcjów zwanych Uniwersytetami Europejskimi. Dla instytucji z Rzeszowa, Szczecina czy Białegostoku to ogromna szansa na rozwój
Dni uczenia się dorosłych
Jak sprawić, by dorośli uczyli się chętniej? By rozumieli, że nauka może być stylem życia? Po pięcioletniej przerwie znów zorganizowano ogólnopolską kampanią „Dni uczenia się dorosłych”, by znaleźć odpowiedzi na te pytania
Czas na gorące dotacje!
Sprawdźcie, kto może otrzymać dofinansowanie w ramach nowych projektów z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, którego FRSE jest jednym z beneficjentów
Współczesna moc sobótkowej nocy
– Ile razy obchodziliście noc świętojańską w tym roku? – pytam. – Z próbami czy bez? Jeśli z próbami, to dziewięć! – odpowiada Bogdan z uśmiechem
Czy kukułka jest hakerem?
Fascynujący świat owadów, tęcza emocji, matematyka z uśmiechem, fake newsy w wykonaniu ptaków – to tematyka wybranych projektów edukacyjnych, które zdobyły laur w konkursie eTwinning 2024
Zagraj w bezpieczeństwo
Jak sprawić, by młodzież była ostrożniejsza w sieci? Nauczyciele z Torunia, wspólnie z partnerami z zagranicy i uczniami, stworzyli grę pozwalającą sprawdzić wiedzę na temat cyberzagrożeń
Europa dla Aktywnych 3/2024
Europa dla Aktywnych 2/2024
Europa dla Aktywnych 1/2024
Europa dla Aktywnych 4/2023
Europa dla Aktywnych 3/2023
Europa dla Aktywnych 2/2023
Europa dla Aktywnych 1/2023
Europa dla Aktywnych 4/2022
Europa dla Aktywnych 3/2022
Europa dla Aktywnych 2/2022
Europa dla Aktywnych 1/2022
Europa dla Aktywnych 4/2021
Europa dla Aktywnych 3/2021
Europa dla Aktywnych 2/2021
Europa dla Aktywnych 1/2021
Europa dla Aktywnych 4/2020
Europa dla Aktywnych 3/2020
Europa dla Aktywnych 2/2020
Europa dla Aktywnych 1/2020
Europa dla Aktywnych 4/2019
Europa dla Aktywnych 3/2019
Europa dla Aktywnych 2/2019
Europa dla Aktywnych 1/2019
Europa dla Aktywnych 4/2018
Europa dla Aktywnych 3/2018
Europa dla Aktywnych 2/2018
Europa dla Aktywnych 1/2018