treść strony

Chatbot informacyjny: pomoc po polsku i ukraińsku

Jesteś rodzicem z Ukrainy i chcesz uzyskać informację o zapisie dziecka do szkoły – albo znasz taką osobę? Zależy ci na kontynuowaniu studiów lub kariery naukowej w Polsce? Zachęcamy do skorzystania z narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Chatbot informacyjny jest dostępny na profilu MEiN na Facebooku.

  • fot. Shutterstock

Chatbot został przygotowany we współpracy z GovTech Polska w ramach inicjatywy #SzkołaDlaWas. Narzędzie pozwala uzyskać informacje związane z zapisem dziecka do szkoły, przyjęciem na studia, pomocą materialną dla studentów czy podejmowaniem pracy w polskich uczelniach lub instytutach naukowych. Powstało z myślą o ukraińskich rodzicach, uczniach, studentach i pracownikach naukowych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju w wyniku eskalacji konfliktu zbrojnego.

Co ważne, chatbot umożliwia uzyskanie niezbędnych porad także w języku ukraińskim. Jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Nie tylko udziela najważniejszych informacji, ale za pośrednictwem udostępnionych linków pozwala na przekierowanie użytkowników na strony internetowe z treściami dla obywateli Ukrainy.

Link do chatbota: TUTAJ.