treść strony

eTwinning: Smakujemy literaturę wszystkimi zmysłami

Nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku 4-9 lat zapraszamy na listopadowe seminarium online dotyczące czytania wrażeniowego.

  • fot. eTwinning

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting i będzie trwało od 8 do 10 listopada 2022 r. w godz. 18:00-19:30. Jest skierowane w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, rozpocząć swój pierwszy projekt: Smakujemy literaturę wszystkimi zmysłami.

Cele projektu:

Celem projektu będzie wprowadzenie innowacyjnego modelu czytania dzieciom tekstów literackich, a także dostarczenie im nowych przeżyć i wrażeń podczas słuchania tekstu czytanego i opowiadanego. Projekt potrwa ok. 6 miesięcy. Aby utrzymać uwagę dziecka w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym, czasami potrzebujemy czegoś więcej niż „tylko” czytania. Bo z książką też można np. tańczyć! Czytanie wrażeniowe ma na celu pozostawienie u dzieci wielu wrażeń – nie tylko tych pochodzących ze słuchania tekstu i oglądania ilustracji zawartych w książkach, ale także wrażeń z ruchu, gestów, emocji wyrażanych w mimice, a nawet z muzyki i tańca towarzyszącego czytaniu książki. Czytanie wrażeniowe to smakowanie literatury wszystkimi zmysłami!

Projekt i seminarium poprowadzi Anna Urbasik – ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim: nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzona Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 12 lat. Od 4 lat ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Moderatorka grupy PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich „Nasz projekt eTwinning” 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne) oraz 2021 (II miejsce). Koordynatorka  projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu „Uczymy dzieci programować”, Codeweek oraz ABC Ekonomii, autorka innowacji pedagogicznych. Prywatnie miłośniczka podróży, trekkingu i dobrej lektury.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany/zarejestrowana: rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele pracujący z dziećmi w wieku 4-9 lat.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Ważne! Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do internetu. Tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa!

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa w formie cyfrowej wydawany bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 3 listopada 2022 r. W przypadku dużej liczby chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej.

formularz rejestracyjny