treść strony

Konferencja: Człowiek i czynnik ludzki w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji i technologii w dydaktyce języków obcych

Serdecznie zapraszamy na konferencję dla nauczycieli „Człowiek i czynnik ludzki w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji i technologii w dydaktyce języków obcych” współorganizowaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, redakcję „Języków Obcych w Szkole” oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 26 września 2022 r. w siedzibie Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, ul. Złota 4.

  • fot. Shutterstock

W programie wykłady, warsztaty oraz przykłady dobrych praktyk w glottodydaktyce.

10.50 – rozpoczęcie konferencji

11.00-12.00 – dr hab. Jacek Pyżalski, prof. UAM, „Co mogą, a czego nie mogą technologie w edukacji” (wykład online)

12.00-13.00 – dr hab. Elżbieta Gajek, prof. UW, „Interakcje inteligentnego ucznia języka z oprogramowaniem”

13.00-13.15 – przerwa kawowa

13.15-14.15 – Klaudia Gajewska, „Inteligentni wirtualni asystenci a rozwijanie kompetencji komunikacyjnej uczniów języków obcych”

14.15-15.15 – Joanna Ksieniewicz, „Dostępność cyfrowa w edukacji – metody dostosowywania materiałów dydaktycznych do potrzeb uczniów z SPE”

15:15-16.00 – przerwa obiadowa

16:00-17.30 – warsztaty metodyczne do wyboru:

  1. Dorota Kondrat, „Spotkanie dwojga ludzi – o tym, że technologia nie zastąpi roli nauczyciela w budowaniu kompetencji językowych ucznia”
  2. Piotr Garczyński, „Nauka języka niemieckiego z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości”
  3. Aleksandra Raźniak, „Cyfrowe rozwiązania sposobem na ciekawe i aktywizujące zajęcia językowe”

Podczas prezentacji będzie możliwość otrzymania bezpłatnych egzemplarzy czasopisma „Języki Obce w Szkole” oraz innych publikacji Wydawnictwa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Link do zapisu na konferencję: Człowiek i czynnik ludzki w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji i technologii w dydaktyce języków obcych