treść strony

Konferencja w sprawie przyszłości Europy

Zapraszamy do udziału w Konferencji w sprawie przyszłości Europy.

  • fot. Fotolia

Głównym założeniem konferencji jest zwiększenie zaufania do Unii Europejskiej poprzez umożliwienie obywatelom Europy, ze szczególnym uwzględnieniem młodych ludzi, większego wpływu na to, co Unia robi i jak działa na ich rzecz. Chcemy, żeby wszyscy mogli podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, aby pomóc w kształtowaniu polityki, programów i inicjatyw UE.

W tym celu powstała wielojęzyczna platforma cyfrowa powięcona Konferencji. Jest to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy może dzielić się swoimi pomysłami, znajdować interesujące wydarzenia oraz śledzić ich przebieg i wyniki. Każdy może uzyskać dostęp do mapy wydarzeń, zapisać się do udziału i przesyłać informacje.

Edukacja, młodzież i kultura to obszary, które są głównymi priorytetami konferencji, do pozostałych należą: rola Unii Europejskiej na świecie, wyzwania środowiskowe, migracja, transformacja cyfrowa, praworządność i bezpieczeństwo.

Zachęcamy do udziału w dyskusjach za pośrednictwem platformy oraz do promowania konferencji w mediach społecznościowych używając hashtagu #TheFutureIsYours.

Link do platformy cyfrowej:
Konferencja w sprawie przyszłości Europy Przyszłość jest w Twoich rękach

Pozostałe przydatne linki:
Obecnie odbywające się wydarzenia
Tematy, o których mówimy

Do udziału zapraszamy w imieniu Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury (DG EAC).
Szczególnie zachęcamy Beneficjentów programów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności!