treść strony

Najnowsze publikacje FRSE

Praca w Europie oraz inspirujące historie młodych ludzi – zapraszamy do lektury nowych pozycji w Czytelni FRSE.

  • fot. Shutterstock

W Wydawnictwie FRSE co roku powstaje kilkadziesiąt publikacji, których nadrzędnym celem jest informowanie o możliwościach, jakie dają program Erasmus+ oraz inne przedsięwzięcia zarządzane przez Fundację.

Możliwości dla młodzieży. Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności

Udział w projekcie pomaga młodym ludziom w przełamywaniu własnych barier i stereotypów, umożliwia im poznawanie języka obcego w praktyce i zdobywanie umiejętności, których nie kształci się w szkole – takich jak współpraca w grupie czy rozwiązywanie konfliktów.

Przeczytaj wywiady z młodymi ludźmi, którzy zrealizowali ciekawe projekty w ramach programów Komisji Europejskiej: Erasmus+ Młodzież i Europejski Korpus Solidarności. Bohaterki i bohaterowie tej książki inaczej opisali swój przepis na sukces projektu młodzieżowego.

Publikacja dostępna jest tutaj.

Jak pracować w Europie

Publikacja przeznaczona jest dla osób zainteresowanych mobilnością zawodową i zawiera szczegółowe informacje na temat europejskiego rynku pracy.

W pierwszej części znajdziesz garść informacji o tym, od czego zacząć, na co zwracać uwagę przy wyborze kierunku emigracji oraz pracodawcy, jakich nie popełniać błędów oraz jak ułatwić sobie przeprowadzkę. W drugiej części prezentujemy najistotniejsze fakty i ciekawostki związane z zatrudnieniem w wybranych krajach – piszemy m.in. o formalnościach, o wynagrodzeniu, podatkach oraz o kosztach życia. Zachęcamy też do przeczytania relacji osób, które pracę za granicą już znalazły i dzielą się swoimi doświadczeniami.

Publikacja dostępna jest tutaj.