treść strony

Piknik Rodzinny – Dzień Innowacji Erasmus+

Jeśli jesteś w długi weekend w Krakowie, to 18 czerwca zapraszamy na Piknik Rodzinny | Dzień Innowacji Erasmus+. Będzie to wyjątkowa okazja do wspaniałej zabawy z technologią w Mobilnym Centrum Edukacyjnym, spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym oraz zapoznania się z ofertą programu Erasmus+.

  • fot. FRSE

Świętujemy Dzień Innowacji Erasmus+ na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w godzinach 10:00-17:00. Podczas pikniku każdy uczestnik nie tylko zyska praktyczną wiedzę, lecz także weźmie udział w warsztatach kreatywnych organizowanych przez małopolskie uczelnie oraz posłucha lokalnej muzyki. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – w programie m.in. koncert zespołu Czereśnie oraz szereg animacji, gier i zabaw.

Piknik Rodzinny | Dzień Innowacji Erasmus+ to wydarzenie organizowane przez nowo powstałe Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Kraków wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków, Galeria Krakowska oraz 15 małopolskich uczelni.

Piknik stanowi wyjątkową okazję do zabawy, wspólnego spędzenia wolnego czasu, odkrywania nowinek technologicznych oraz zapoznania się z ofertą Erasmus+, czyli programu, z którego mogą korzystać osoby w każdym wieku i z różnych profesji – od przedszkolaków, uczniów, studentów po pracowników i przedsiębiorców.

Podczas Dnia Innowacji Erasmus+ przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla żądnych przygód i atrakcji dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas całodniowego pikniku każdy uczestnik będzie miał wyjątkową okazję odwiedzić Mobilne Centrum Edukacyjne, przenieść się w wirtualny świat nauki, wziąć udział w warsztatach programowania oraz nauczyć obsługi specjalnych robotów.

Ponadto w programie:

10:00 Rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego

11:00 Oficjalne otwarcie Pikniku Rodzinnego | Dzień Innowacji Erasmus+

  • Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego
  • dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE | dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

11:15 występ kapeli HANKI WÓJCIAKklip YouTube

12:00 DEBATA „Najpewniejsza inwestycja to inwestycja w kompetencje”

13:00 występ zespołu CZEREŚNIEklip YouTube

15:00 występ zespołu PRASŁOWIANKIklip YouTube

ATRAKCJE DOSTĘPNE CAŁY DZIEŃ:

10:00-17:00
warsztaty i zwiedzanie MOBILNEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO
https://www.youtube.com/watch?v=X6SKpJGmRYU

10:00-17:00
KREATYWNE WARSZTATY dla dzieci i dorosłych prowadzone przez małopolskie uczelnie, w tym warsztaty taneczne organizowane przez AWF

10:00-17:00
ANIMACJE DLA DZIECI – malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Akademię Nauk Stosowanych z Tarnowa, modelowanie balonów

10:00-17:00
PUNKT INFORMACYJNY – programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

10:00-17:00
STREFA PARTNERA – punkty informacyjne uczelni małopolskich

Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Kraków jest inicjatywą utworzoną przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Partnerem Erasmus+ InnHUB Kraków i wydarzenia jest aż 15 małopolskich uczelni. Wśród nich znalazły się krakowskie uczelnie: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademii Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna, Akademia Wychowania Fizycznego, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny, Politechnika Krakowska, Akademia Ignatianum oraz Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu, Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

Erasmus+ InnHUB Kraków mieszczący się na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie poświęca swoją działalność europejskim programom edukacyjnym oraz popularyzacji oferty Erasmus+ – programu, który promując ideę uczenia się przez całe życie i mobilności, umożliwia wspieranie innowacyjności nie tylko w kształceniu dzieci, ale także w rozwoju zawodowym pracowników firm i uczelni.