treść strony

Pobiegli z Erasmusem

Blisko 200 osób wzięło udział w VII Międzynarodowym Biegu Erasmusa. 24 kwietnia do Katowic na stadion AWF zjechali uczniowie, studenci oraz fani lekkoatletyki z całego regionu i nie tylko. Czas poznać wyniki!

  • Do startu, gotowi drużyno FRSE, start!

    fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

  • fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

  • fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

  • fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

  • fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

  • fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

  • fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

  • fot. Krzysztof Kuczyk/FRSE

Bieg był zorganizowany w trzech kategoriach: szkoły podstawowe (18 drużyn), szkoły średnie (21 drużyn) oraz uczelnie wyższe/open (9 drużyn). Każda 4-osobowa drużyna musiała pokonać dystans 10 km w formule sztafetowej.

– Bieg w takiej formie wymaga współpracy całego zespołu, a współpraca to jeden z fundamentów programu Erasmus+ – podkreślił twórca tej sportowej inicjatywy Łukasz Smogorowski z FRSE, który biegał w każdej edycji; nie inaczej było i tym razem.

Które drużyny pobiegły najszybciej? Poniżej wyniki VII Biegu Erasmusa:

Co roku Bieg Erasmusa wspierają wybitni polscy sportowcy. Ambasadorkami siódmej edycji były: brązowa medalistka olimpijska w pięcioboju nowoczesnym Oktawia Nowacka oraz sprinterka, medalistka mistrzostw Polski i olimpijka Paulina Guzowska. – Chciałabym, żeby lekkoatletyka stawała się coraz bardziej popularna; takie inicjatywy jak Bieg Erasmusa to świetna okazja do jej promowania – mówiła Paulina, która poprowadziła rozgrzewkę dla zawodników i dopingowała ich.

Działania propagujące lekkoatletykę podejmuje również pani Agnieszka, nauczycielka z SP nr 1 w Blachowni. W prowadzonej przez nią drużynie biegł Adam, uczeń szóstej klasy. – To była moja pierwsza sztafeta o tak długim dystansie. Trochę się stresowałem, ale w sumie dobrze się biegało. Jestem zadowolony – powiedział młody zawodnik.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Na najlepsze drużyny czekały puchary i nagrody rzeczowe. Ponadto zwycięzcy w kategoriach szkoły podstawowe i szkoły średnie otrzymali możliwość przyjazdu do ich placówki Mobilnego Centrum Edukacyjnego EuroSkills.