treść strony

Rusza kolejna edycja konkursu DiscoverEU!

Po olbrzymim sukcesie poprzednich edycji konkursu #DiscoverEU, w których o darmowe bilety kolejowe walczyły setki tysięcy młodych Europejczyków, przyszedł czas na nową rundę! Rywalizacja o kolejne bilety rozpocznie się 12 października.

  • fot. Eurodesk

W konkursie mogą brać udział osiemnastolatkowie, a więc osoby urodzone między 1 stycznia 2003 roku a 31 grudnia 2003 roku

Dodatkowo w tej edycji organizatorzy przewidzieli możliwość udziału wszystkich tych, którzy z powodu zawieszenia konkursu w trakcie pandemii, nie mogli w nim uczestniczyć w zeszłym roku. W najbliższej rundzie będą więc mogły dołączyć także osoby urodzone między 1 lipca 2001 roku a 31 grudnia 2002 roku.

Unia Europejska przygotowała dla nich pulę 60 000 biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami.
Aby zawalczyć o wymarzoną podróż, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu (będzie aktywny od 12 do 26 października do godz. 12). Kolejny etap polega na rozwiązaniu krótkiego quizu. Przyda się do tego wiedza o kulturze i historii Europy oraz o unijnych inicjatywach skierowanych do młodych.

Eurotrip z biletem DiscoverEU musi się odbyć między między 1 marca 2022 roku a 28 lutego 2023 roku i może trwać minimalnie jeden dzień, a maksymalnie miesiąc. W tym czasie młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż ten, w którym mieszkają. 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Eurodesku lub na Europejskim Portalu Młodzieżowym.