treść strony

Turniej szachowy online ErasmusDays 2021

Między 14 a 16 października, oprócz webinariów czy wydarzeń na platformach społecznościowych, macie szansę wygrać Turniej szachowy ErasmusDays 2021!

 • fot. KE

Turniej będzie transmitowany online na platformie twitch, a zmagania uczestników skomentują: mistrz FIDE Kacper Polok oraz Arcymistrz Maciej Klekowski. Zawody będą składały się z dwóch etapów. Pierwszy to kwalifikacje do Turnieju Finałowego. Odbędą się one w czwartek i piątek (14.10-15.10.2021). Finaliści zostaną wyłonieni przy pomocy systemu szwajcarskiego, na dystansie 13 rund. Tempo gry to 5 minut na zawodnika. Z każdych kwalifikacji do II etapu awansuje 8 zawodników. Drugi etap to Turniej Finałowy, który odbędzie się w sobotę, 16 października. Tutaj wszystkie partie zostaną rozegrane w systemie pucharowym (pojedyncza eliminacja z partią rewanżową), więc na pewno nie zabraknie tego dnia emocji.

Udział w turnieju jest darmowy, a zapisy otwarte - udział może wziąć każdy zainteresowany.

Zarejestruj się już dziś!

 

Czym jest #ErasmusDays?

#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, między 14 a 16 października 2021 roku, na całym świecie (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji!

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum nowej perspektywy finansowej.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku, podczas 4. edycji #ErasmusDays, odbyło się 5024 wydarzeń na terenie 84 krajów, z czego 299 zorganizowaliście w Polsce! Poprzez social media udało dotrzeć się do milionów osób!

Jak dołączyć do 5. edycji #ErasmusDays? To bardzo proste!

Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 14-16 października 2021 roku. Może to być: spotkanie lub debata online, cyfrowa wystawa, wirtualna wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram. W tym roku ponownie zachęcamy wszystkich do przeniesienia aktywności do sieci.

 1. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania.
 2. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event
 3. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach www. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland.
 4. W trakcie trwanie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas super pamiątka!
 5. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo.

Podczas tegorocznej, 5. już edycji Erasmus Days skupiamy się na następujących tematach:

 1. Włączanie społeczne i różnorodność,
 2. Cyfryzacja,
 3. Ekologia i zmiany klimatyczne,
 4. Aktywne obywatelstwo,
 5. Upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w minionej perspektywie programu, w latach 2014-2020.