treść strony

Zapraszamy na Bieg Erasmusa 2022!

Miło nam poinformować, że VI edycja Biegu Erasmusa odbędzie się już 24 lipca! Tym razem spotkamy się i pobiegniemy na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

  • fot. Bieg Erasmus

Kolejny raz będziemy rywalizować w sztafetach na dystansie 10 km. Drużyny będą składać się z 4 osób. Kolejność startu członków sztafet jest dowolna, każdy uczestnik musi przebiec co najmniej jedną zmianę (jedno okrążenie o długości 1 km). Zmiana zawodników może odbywać się tylko w wyznaczonej strefie, w dowolnym czasie.

Udział w biegu jest BEZPŁATNY

Zgłosić się może każdy, kto uzbiera 4-osobową drużynę! Przewidujemy pakiety startowe, a w nich: koszulka biegowa, worek biegowy, numer startowy, medal.

Stu pierwszych kapitanów, którzy jako pierwsi zgłoszą drużynę i pobiegną, otrzyma vouchery, na zwycięzców czekają zaś nagrody i puchary.

Przygotowaliśmy także możliwość rywalizacji i zabawy dla młodszych uczestników – w biegach dziecięcych i młodzieżowych, w 6 kategoriach wiekowych, na oficjalnych dystansach olimpijskich (z wyjątkiem halowych 60 m). Najmłodsi uczestnicy będą mogli biec za rękę z rodzicami.

VI Międzynarodowy Bieg Erasmusa jest imprezą towarzyszącą Europejskim Igrzyskom Akademickim 2022, które w Polsce koordynują Politechnika Łódzka, Akademicki Związek Sportowy oraz władze Miasta Łodzi.

Wykonawcą technicznym VI Biegu Erasmusa została Politechnika Łódzka. 

Więcej informacji o Biegu Erasmusa 2022 można znaleźć TUTAJ.