treść strony
 • EuroPeers

wróc do poprzedniej strony

Czwartek, 1 STY 1970

Europejska sieć współpracy młodzieży z programu Erasmus+

EuroPeers

Cel i forma:

 • Czym jest?

  Członkowie krajowej sieci EuroPeers będą zachęcani do podejmowania różnych działań mających na celu przekazanie wiedzy o programie Erasmus+ swoim rówieśnikom i innym osobom w lokalnej społeczności.

  Przykładowe działania:

  • Współpraca z mediami (artykuły, wywiady, reportaże, itp.).
  • Wykorzystanie mediów internetowych / social media.
  • Realizacja różnego typu wydarzeń: spotkania informacyjne (m.in. gry miejskie, performance); udział w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach i szkoleniach organizowanych przez Narodowe Agencje; składanie wniosków do programu Erasmus+; wystawy; Europejski Tydzień Młodzieży; współpraca z bibliotekami; współpraca ze szkołami; pomoc w organizacji wydarzeń tematycznych, targów, szkoleń, konferencji realizowanych przez FRSE.
  • Współpraca z Regionalnymi Punktami Informacyjnymi programu Erasmus+ oraz Eurodesk Polska.
 • Dla kogo?

  Sieć tworzą młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w projektach programu Erasmus+ Młodzież. Członkostwo w sieci nadawane jest na okres 2 lat

 • Jak działa?

  Po ogłoszeniu wyników zorganizowane zostanie kick-off meeting, podczas którego opracowane zostaną wspólna koncepcja oraz plan pracy sieci. Komunikacja odbywać się będzie poprzez założoną do tego celu grupę na Facebooku oraz inne narzędzia komunikacyjno-planningowe (np. Trello bądź inna aplikacja – do ustalenia). Z ramienia NA EuroPeersi będą mieć opiekuna, do którego będą mogli zwrócić się z pytaniami i wszelkimi trudnościami związanymi ze współpracą w sieci.

  Członkowie sieci będą zapraszani na różnorodne spotkania, seminaria i szkolenia tematyczne, o których będziemy informować na bieżąco. Obowiązkiem każdego EuroPeersa będzie także udział w krajowych spotkaniach ewaluacyjnych podsumowujących działalność sieci, które będą odbywać się dwa razy w roku.

Możesz skorzystać
w każdej chwili

dowiedz się więcej na stronie:

przejdź do strony
Strona główna EuroPeers