treść strony
 • eTwinning

wróc do poprzedniej strony

Czwartek, 1 STY 1970

Europejska społeczność szkół, uczniów i nauczycieli

eTwinning

Cel i forma:

 • Czym jest?

  eTwinning to europejska społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning ma więc charakter portalu społecznościowego dla nauczycieli, na którym znaleźć można różnorodne kursy przydatne m.in. w pracy z uczniami. Kursy skierowane są do wszystkich nauczycieli o dowolnej specjalności, zainteresowanych współpracą ze szkołami europejskimi i realizacją projektów w ramach eTwinning. Dotyczą merytorycznych i technicznych aspektów programu oraz różnorodnych zewnętrznych narzędzi przydatnych w realizacji projektów eTwinning.

  Podstawą działań jest współpraca szkół przez internet z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie online, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń.

 • Dla kogo?

  Dla nauczycieli wszystkich przedmiotów, uczniów, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, pedagogów, logopedów i innych pracowników przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich (przedział wiekowy uczniów 3-19 lat).

 • Jak działa?

  Kursy prowadzone są na przez internet z wykorzystaniem platformy Moodle i portalu eTwinning. Udział jest bezpłatny, należy posiadać konto na eTwinning.

  Platforma jest przestrzenią do współpracy edukatorów niewymagającą nakładów finansowych, działa w synergii z programem Erasmus+, oferując m.in. skarbnicę pomysłów i inspiracji dotyczących projektów programu Erasmus+, narzędzie eTwinning Live pomocne przy  znalezieniu wiarygodnego partnera do realizacji projektu finansowanego z E+, TwinSpace – miejsce spotkań i dyskusji o planach i oczekiwaniach wraz z materiałami stanowiącymi bank niezbędnych informacji, Forum TwinSpace – bezpieczną przestrzeń do wspólnej dyskusji na temat projektu programu Erasmus+.

Możesz do nas dołączyć
w każdej chwili

dowiedz się więcej na stronie:

przejdź do strony
Strona główna eTwinning