Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
  • eTwinning

wrc

06.10.2022 r. 18:00 do 06.10.2022 r. 19:30

eTwinning: Fascinating stories in English

Opis wydarzenia:

Wydarzenie w dniach 3, 5, 6 października 2022 r. w całości odbędzie się online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej pracujących w klasach I-III szkoły podstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt: Fascinating stories in English.

Dawno, dawno temu... A może wcale nie tak dawno, tylko współcześnie, gdzieś obok nas? W naszym projekcie zapomnimy o średniowiecznych książętach i smokach. Przeniesiemy się do świata bardzo głodnej gąsienicy, brązowego niedźwiedzia czy zachwyconego swoimi butami kota Pete’a, aby poszerzyć znajomość angielskiego słownictwa i przy okazji świetnie się bawić! Pracując w międzyszkolnych grupach, stworzymy zestaw angażujących aktywności inspirowanych popularnymi anglojęzycznymi historyjkami, rozwijając przy okazji uczniowską wyobraźnię i kreatywność.

Projekt i seminarium poprowadzi Monika Mojsiejonek, ambasador programu eTwinning w województwie lubuskim:Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics)”.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

  • 1. Posiadanie konta w programie eTwinning. Jeśli jeszcze go nie masz: rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
  • 2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej pracujący w klasach I-III szkoły podstawowej.
  • 3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uwaga! Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do internetu. Tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa.

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa w formie cyfrowej i wydawany bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2022 r. W przypadku dużej liczby chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej.

formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje:

  • Gdzie?

    online

  • Kiedy?

    06.10.2022 r. 18:00 do 06.10.2022 r. 19:30

06.10.2022 r. 18:00 do 06.10.2022 r. 19:30