Sprawdź, w czym możesz wziąć udział

treść strony
  • eTwinning

wrc

05.10.2021 r. 18:30 do 05.10.2021 r. 20:00

Fact-checking w praktyce - webinarium

Opis wydarzenia:

Zapraszamy na bezpłatne webinarium "CHWYĆ FAKE-NEWSA ZA ROGI – Fact-checking w praktyce".

Tematem przewodnim roku 2021 w programie eTwinning  jest dezinformacja. Drugie spotkanie w ramach cyklu webinariów dotyczyć będzie metod wspierających samodzielne poszukiwanie przykładów fake newsów, poznanie gry “Ekspert Fact-checkingu”, metody crosspostingu oraz innych narzędzi factcheckingowych. Udział w spotkaniach przysłuży się pozyskaniu kompetencji cyfrowych oraz komunikacyjnych odnośnie zagrożeń związanych z nowymi mediami, pomoże przełamać barierę lęku w podejmowaniu tematu cyberbezpieczeństwa i manipulacji.

Webinarium poprowadzi Joanna Waszkowska – nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu. Microsoft Innovative Educator Expert oraz ambasadorka i trenerka platformy Edmodo. Entuzjastka gamifikacji, mediów cyfrowych oraz edukacji globalnej w nauczaniu. Pracuje metodą scaffolding autorsko dostosowaną do nauczania literatury, kultury i języka polskiego. Należy do grupy Superbelfrzy RP, jest autorką bloga http://uczycielnica.blogspot.com.

TERMIN: 05.10.2020 godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 90 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę CHWYĆ FAKE-NEWSA ZA ROGI – Fact-checking w praktyce otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA
  4. W dniu Webinarium, (05.10.2020), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube – eTwinning Polska.

Dowiedz się więcej o wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki:

Szczegółowe informacje:

05.10.2021 r. 18:30 do 05.10.2021 r. 20:00