treść strony

Akademia UE: dowiedz się więcej o Unii!

Jak działa Unia Europejska? W jaki sposób powstaje europejskie prawo? Zarejestruj się na platformie EU Academy i dołącz do jednego z kilkudziesięciu kursów poświęconych różnym obszarom funkcjonowania unijnych instytucji.

  • fot. Shutterstock

EU Academy to internetowa platforma e-learningowa przeznaczona dla osób, które chcą zdobywać wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności. Szczególnie polecana jest osobom, których praca i zainteresowania ogniskują się wokół obszarów działania poszczególnych instytucji UE. 

Znajdziemy tam wysokiej jakości materiały edukacyjne, szkolenia językowe oraz kursy tematyczne przygotowane przez unijnych ekspertów ds. energetyki, ochrony środowiska, gospodarki przestrzennej itd.

Misją twórców EU Academy jest zapewnienie Europejczykom dostępu do nowoczesnego środowiska edukacyjnego i szerokiej oferty kursów, które w prosty, inteligentny i inspirujący sposób przekazują wiedzę na temat kluczowych działań UE.

Kursy dostępne są 28 wersjach językowych (24 języki urzędowe Unii oraz: islandzki, macedoński, norweski i turecki). Z platformy korzysta już ponad 80 tys. użytkowników.