treść strony

DiscoverEU – wystartowała runda wiosenna!

Ruszyła kolejna runda konkursu DiscoverEU, w którym młodzi ludzie mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie.

  • fot. Shutterstock

W konkursie mogą brać udział 18-letni obywatele i obywatelki krajów Unii Europejskiej, a więc osoby urodzone między 1 lipca 2003 r. a 30 czerwca 2004 r. Do wygrania jest 35 000 biletów uprawniających do bezpłatnych podróży europejskimi kolejami!

Aby zawalczyć o wymarzoną podróż, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu (aktywny od 7 kwietnia od 12:00 do 21 kwietnia do 12:00). Niezbędne będzie podanie danych osobowych i szczegółów dotyczących planowanej trasy podróży. Kolejny etap polega na rozwiązaniu krótkiego quizu. Przyda się wiedza o kulturze i historii Europy oraz o unijnych inicjatywach skierowanych do młodych. Ostatni etap to odpowiedź na pytanie dodatkowe. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na maj.

Podróż z biletem DiscoverEU musi się odbyć między 1 lipca 2022 r. a 30 czerwca 2023 r. i może trwać od 1 do 30 dni. W tym czasie młodzi ludzie muszą odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż ten, w którym mieszkają. 

UWAGA! W tej rundzie zgłoszeniowej wybrani laureaci otrzymają kartę zniżkową DiscoverEU, która uprawnia do zniżek na bilety do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie itp.

Więcej informacji: DiscoverEU – Europejski Portal Młodzieżowy.