treść strony

eTwinning: Elżbieta II i jej czasy

Zapraszamy na listopadowe seminarium online dla nauczycieli pracujących z młodzieżą klas VII-VIII szkoły podstawowej i klas I-II szkół średnich.

  • fot. eTwinning

Spotkanie online odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting od 7 do 9 listopada 2022 r., między 18:30 a 20:00. Jest skierowane w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, rozpocząć swój pierwszy projekt: Elżbieta II i jej czasy / Elisabeth II and her times.

Cele projektu:

  • przybliżenie historii życia królowej Elżbiety II;
  • zapoznanie z czasami, w których żyła królowa (historia, muzyka, taniec, moda itp.);
  • rozwijanie umiejętności komunikacji, współpracy i kompetencji XXI wieku;
  • rozwijanie umiejętności językowych, krytycznego myślenia i kreatywności uczniów.

Projekt podzielony został na wyzwania, o których więcej przeczytacie w programie wydarzenia.

Projekt i seminarium poprowadzi Adam Stępiński – ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim: nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning, a w 2018 r. – eTwinning School). eTwinner od 2007 r. Zrealizował ponad 20 projektów eTwinning (wiele wyróżnionych europejską odznaką jakości eTwinning, zwycięzca konkursu europejskiego i krajowego „Nasz projekt eTwinning”). Autor kilkunastu szkoleń dla nauczycieli w Europie „eTwinning Learning Events”. Trener kursów online.

Trzykrotny laureat European Language Label. Egzaminator OKE w Krakowie. Zwycięzca konkursu British Council w kategorii „Autonomia ucznia”. Trzykrotny laureat konkursu projektów edukacyjnych Fundacji Azja-Europa. Zdobywca tytułu „Najlepszego Nauczyciela Języka Angielskiego” British Alumni Society w 2017 r. Zdobywca tytułu „Top Men w Edukacji” Fundacji „Edukacja na Nowo” i Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z wydawnictwami: PWN, Cambridge University Press i Oxford University Press.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany/zarejestrowana: rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele pracujący z młodzieżą klas VII-VIII szkoły podstawowej i klas I-II szkół średnich.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Ważne! Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do internetu. Tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa!

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa w formie cyfrowej wydawany bezpłatnie.

Na zgłoszenia czekamy do 3 listopada 2022 r. W przypadku dużej liczby chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej.

formularz rejestracyjny