treść strony

Integrujące projekty ekologiczne – webinarium

Uczestnicy spotkania poznają założenia projektu „Local and global change Agents!”, który został nagrodzony przez portugalskie Krajowe Biuro eTwinning w krajowym konkursie w kategorii zmiany klimatu.

  • fot. Fotolia

W takcie bezpłatnego webinarium z cyklu „Przedmioty science w projektach eTwinning” zaprezentowane zostaną pomysły na realizację projektów międzynarodowych związanych z przedmiotami ścisłymi.

Edukacja ekologiczna w akcji, czyli działamy lokalnie, myślimy globalnie – to powiedzenie może być mottem wielu działań z zakresu projektów edukacyjnych. Organizatorzy webinarium zapraszają także na urodziny Marii Skłodowskiej-Curie, polsko-francuskiej laureatki podwójnej Nagrody Nobla: w dziedzinie fizyki (zjawisko promieniotwórczości) oraz chemii (odkrycie polonu i radu).

Spotkanie poprowadzi Tomasz Ordza: Ambasador i trener programu eTwinning w województwie wielkopolskim, nauczyciel przedmiotów science w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Wraz ze swoimi uczniami zrealizował (i nadal będzie realizował) projekty w ramach eTwinning, których główną osią działania był przedmiot przyroda. Interdyscyplinarne projekty takie jak Rendez-vous with amphibian czy Aromatic garden pobudzają do pracy synapsy obu półkul mózgowych, a realizowane cele i zagadnienia w szerokim zakresie obejmowały podstawy programowe kilku przedmiotów szkolnych. Wszystkie jego STEAM-owe projekty nagrodzone Europejską Odznaką Jakości można znaleźć na stronie www.science-lubieto.pl. Podróżnik preferujący wędrówki górskie i jazdę na rowerze. Intryguje go ekologia, a inspiruje Szymborska. Stara się, aby jego uczniowie byli świadomymi obywatelami Europy, myśleli globalnie, działali lokalnie i dużo się uśmiechali.

TERMIN: 09.11.2021 godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

 

Aby wziąć udział w webinarium wystarczy:

  1. Zalogować się na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA,
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING – Projekty ekologiczne integrujące szkolną społeczność, otworzyć, klikając w jego tytuł),
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA,
  4. W dniu webinarium (09.11.2021), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube: eTwinning Polska.