treść strony

Konferencja: Innowacyjna metodologia STEAM w projektach edukacyjnych

Zapraszamy na regionalną konferencję warsztatową dla nauczycieli z województwa dolnośląskiego i województw ościennych, która odbędzie się w Kłodzku 22 kwietnia 2023 r.

 • fot. eTwinning

Zapraszamy na wydarzenie, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać bezpłatne narzędzia programu eTwinning oraz zaznajomić się z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych w formule online dostosowanych do podstawy programowej. Zapoznają się również z metodologią STEAM i najnowszymi, bezpłatnymi narzędziami edukacyjnymi wspomagającymi innowacyjną edukację, kreatywność i rozwój uczniów.

Termin: 22 kwietnia 2023 r.
Lokalizacja: Kłodzko (woj. dolnośląskie), Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Sienkiewicza 61

STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) to cieszące się coraz większą popularnością interdyscyplinarne podejście do nauki, gdzie uczeń staje się twórcą wiedzy, a nie tylko jej odtwórcą.

Program wydarzenia

Warunki udziału w konferencji:

 1. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

  Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu.

 2. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning (na nowej platformie ESEP).
  Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany/zarejestrowana, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
  Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
 3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie szkolenia.
  Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i warsztatowych.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów z możliwością podłączenia do hotelowej sieci WiFi (ważne: tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych oraz sesjach warsztatowych, otrzyma certyfikat uczestnictwa w formie cyfrowej, wydawany bezpłatnie.

Chęć udziału można zgłaszać do 16 kwietnia 2023 r.:

Formularz zgłoszeniowy