treść strony

Konkurs filmowy DiscoverE(YO)U

Polska Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zaprasza laureatów, którzy planują swoją podróż w ramach konkursu DiscoverEU w terminie pomiędzy 20 kwietnia a 7 września 2023 r., do zgłoszenia się do konkursu filmowego pod tytułem DiscoverE(YO)U!

  • fot. Shutterstock

Zapraszamy osoby, które chcą opowiedzieć o swoim doświadczeniu podróży w ramach DiscoverEU za pomocą samodzielnie zaplanowanego, nakręconego i zmontowanego krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Konkurs DiscoverE(YO)U składa się z dwóch etapów:

  • etap I – nadesłanie prac konkursowych: opisu pomysłu na film z podróży i krótkiej wypowiedzi filmowej (30-60 sekund), zawierającej minimum trzy ujęcia i wypowiedź na temat wyobrażeń, marzeń, emocji i lęków związanych z planowaną podróżą;
  • etap II – ocena scenariuszy filmów dokumentalnych z podróży, nad którymi laureaci pierwszego etapu będą pracować podczas stacjonarnych warsztatów filmowych. Warsztaty te odbędą się w dniach 14-16 kwietnia 2023 r. w Warszawie pod okiem specjalistów z dziedziny filmów dokumentalnych. Oprócz pracy nad konstrukcją opowieści filmowej uczestnicy warsztatów będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu kompozycji obrazu filmowego, pracy kamery, roli światła i dźwięku w filmie itp.

Laureaci drugiego etapu zostaną wyposażeni w sprzęt do filmowania i zaproszeni do udziału w warsztatach z montażu filmowego (8-10 września 2023 r.), podczas których z pomocą profesjonalistów będą mogli zmontować swoje filmy dokumentalne z podróży DiscoverEU.

Zgłoszenia przyjmujemy w dwóch kategoriach – opowieść indywidualna i opowieść grupowa. W przypadku tej drugiej prosimy o zgłaszanie grupy przez jedna osobę, która będzie tę grupę reprezentować.

WAŻNE: wszyscy uczestnicy muszą być laureatami konkursu DiscoverEU!

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 kwietnia 2023 r. (do godziny 8:00 czasu polskiego) pod linkiem: ZGŁOSZENIE – KONKURS DISCOVERE(YO)U.
Ważne: czas przyjmowania zgłoszeń został wydłużony do godziny 18:00.

Więcej o konkursie oraz informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych: