Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Data publikacji: 07.02.2022 r.
Zawnioskuj o dotację w sektorach Edukacja szkolna, Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz Edukacja dorosłych. Złóż wniosek KA121!
Najbliższy termin składania wniosków o dofinansowanie dla instytucji akredytowanych to 23.02.2022 r.
Link do formularzy wniosków: Open Calls – School Education | Erasmus+ and European Solidarity Corps programmes (europa.eu)
Już ponad 1000 Akredytacji Erasmusa zostało przyznanych tylko w dwóch sektorach programu Erasmus+, tj. Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz Edukacja szkolna. Jest to bardzo dobry wynik w skali Europy, jednak należy pamiętać, że uzyskanie Akredytacji Erasmusa nie wiąże się z automatycznym przydzieleniem konkretnej kwoty dotacji dla instytucji akredytowanej. Aby pozyskać środki na realizację działań w obrębie przyznanej Akredytacji Erasmusa, należy złożyć wniosek o przyznanie dotacji w danym sektorze.
Warto z tej możliwości skorzystać, gdyż na cel związany z finansowaniem działań zaplanowanych w ramach Akredytacji Erasmusa przez polskich beneficjentów przeznaczono w tym roku kilkadziesiąt milionów euro!
Nabór jest otwarty dla wszystkich instytucji akredytowanych, tzn. zarówno dla tych, które uzyskały Akredytację Erasmusa w ramach zaproszenia do składania wniosków 2020 (nawet jeżeli wnioskowały już o budżet w roku 2021 i są w trakcie realizacji działań), jak i dla tych, które ją zdobyły w konkursie 2021.
Wniosek o budżet można złożyć tylko raz w każdej rundzie selekcyjnej.
Wnioskowanie o dotację na realizację działań w obrębie Akredytacji Erasmusa jest proste:
Kalkulowanie budżetu
Narodowa Agencja kalkuluje wysokość dotacji na podstawie złożonego wniosku KA121. Kalkulacje dokonywane są zgodnie z zasadami alokacji środków (i wyliczania dofinansowania dla danego konkursu), które wcześniej zostały zatwierdzone przez Komisję Europejską, a następnie zostały opublikowane na stronie www.erasmusplus.org.pl. Zasady alokacji środków oraz wyliczania dofinansowania są odrębnymi dokumentami dla każdego z sektorów.
Co jeszcze warto wiedzieć:
Zainteresował Cię ten tekst?
Więcej podobnych znajdziesz w najnowszym numerze Europy dla Aktywnych 4/2021.