treść strony

Mobilne Centrum Edukacyjne znów rusza w trasę

Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE) rozpoczęło kolejną podróż po Polsce. Pierwszy przystanek – 9 kwietnia 2022 r. – to małopolskie Dobczyce. W najbliższym czasie będziecie mogli nas spotkać również w Olsztynie, Łodzi i wielu innych miejscach.

 • MCE, czyli przestrzeń nowoczesnej technologii!

  fot. Marianna Kulesza

 • MCE to także miejsce, gdzie można dowiedzieć się więcej o programach edukacyjnych FRSE

  fot. Marianna Kulesza

 • Szczególnie ważne miejsce zajmuje tu program Erasmus+

  fot. Marianna Kulesza

 • MCE rozpoczyna swą nową podróż w małopolskich Dobczycach

  fot. Marianna Kulesza

 • Kolejne przystanki to m.in. Olsztyn i Łódź

  fot. Marianna Kulesza

Charakterystyczna ciężarówka MCE wróciła na trasę. To tutaj podczas warsztatów i zajęć prezentujących m.in. nowinki technologiczne można się zanurzyć w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. Multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość oraz gry 3D, a także możliwość poznania najnowszych urządzeń interaktywnych to tylko niektóre z dostępnych atrakcji. Demonstrujemy, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. W MCE stawiamy na metodykę, zaczynając od najprostszych przykładów oraz ćwiczeń.

W MCE nie tylko pokazujemy, jak technologie XXI wieku w łatwy sposób wprowadzić do zajęć szkolnych, ale także zapraszamy do zainteresowania się bogatą ofertą programów edukacyjnych realizowanych w ramach Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Podczas sesji informacyjnych poświęconych takim programom jak eTwinning czy Erasmus+ można poznać szczegóły ich oferty oraz korzyści płynące z uczestnictwa w projektach edukacyjnych.

Więcej informacji o MCE można znaleźć TUTAJ.