treść strony

Nowe publikacje w Czytelni FRSE

Wydawnictwo FRSE zaprasza do lektury najnowszych publikacji, które już są dostępne do pobrania.

  • fot. Shutterstock

W Wydawnictwie FRSE co roku powstaje kilkadziesiąt publikacji, których nadrzędnym celem jest informowanie o możliwościach, jakie dają program Erasmus+ oraz inne przedsięwzięcia zarządzane przez Fundację. Oto najnowsze pozycje dostępne już w Czytelni:

Edukacja bez granic. Raport FRSE 2022

Edukacja bez granic to seria raportów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, której celem jest podsumowanie – w ramach realizacji perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 – przebiegu najważniejszych unijnych programów edukacyjnych i młodzieżowych oraz inicjatyw im towarzyszących. Niniejsza publikacja skupia się na drugim roku działań. Za pomocą liczb pokazuje, że zarówno Erasmus+ – flagowy program koordynowany przez Fundację – jak i Europejski Korpus Solidarności, a także programy wspierające i projekty finansowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, wróciły po pandemii na właściwe tory. Bogata oferta inicjatyw europejskich wzbudza zainteresowanie nowych beneficjentów i daje szansę na rozwój osobom korzystającym z ich oferty edukacyjnej.

Przejdź do publikacji

Załącznik do raportu

Planer eTwinnera 2023/2024

Jak dołączyć do sieci eTwinning? Jak znaleźć partnera do projektu i zrealizować swoje pierwsze przedsięwzięcie międzynarodowe lub krajowe? Jak aplikować o Europejską i Krajową Odznakę eTwinning i jak dalej rozwijać swoje kompetencje projektowe i indywidualne w ramach tego programu? Wszystkiego dowiesz się z najnowszej publikacji Krajowego Biura eTwinning w Polsce.

Przejdź do publikacji

Języki Obce w Szkole – numer specjalny

Numer specjalny stanowi reprezentacyjny, choć ograniczony przegląd artykułów na temat nauczania języków obcych zawodowych i specjalistycznych, które ukazały się we wcześniej publikowanych wydaniach. Motywacją do ich zebrania w jednym zeszycie są odbywające się we wrześniu tego roku Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów – EuroSkills Gdańsk 2023, współorganizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, wydawcę „Języków Obcych w Szkole”. Poza przedrukowanymi materiałami w numerze można przeczytać bardzo aktualny wywiad z prof. Elżbietą Gajewską, która opowiada o tym, co ważne w edukacji językowej języków zawodowych i specjalistycznych.

Przejdź do publikacji