treść strony

Razem możemy więcej. Pomagaj bez granic!

5 grudnia 2021 roku zorganizuj wydarzenie promujące wolontariat i zgłoś je nam lub dołącz do imprez, które będą się odbywać w całej Polsce w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza.

  • fot. EKS

5 grudnia to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie i jednocześnie okazja, by pokazać wszystkim, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. To również doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się swoimi działaniami i zachęcili tych, którzy na razie stoją z boku. W tym celu zespół Europejskiego Korpusu Solidarności przygotował specjalną stronę poświęconą wydarzeniu: https://5grudnia.eks.org.pl. Każdy może na niej zobaczyć wydarzenia organizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w całej Polsce, wziąć w nich udział lub zgłosić swoje wydarzenie.

Dlaczego 5 grudnia? Bo właśnie w tym dniu ONZ ustanowiła święto, którego celem jest docenienie wolontariuszy na całym świecie. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z organizacjami goszczącymi wolontariuszy EKS aktywnie włącza się w te obchody.

W Warszawie, 5 grudnia 2021 roku na Dworcu Centralnym, będzie miał miejsce wolontariacki fleszmob – chcemy pokazać, że „Razem możemy więcej”. Będzie można przyjść i posłuchać opowieści wolontariuszy, a także uzyskać informacje o tym, jak zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności. To kolejna edycja działań, których celem jest zwiększanie rozpoznawalności marki programu Europejski Korpus Solidarności – zwłaszcza wśród osób młodych.

Chcesz dowiedzieć się, co robią wolontariusze? Zobacz naszą publikację „Razem możemy więcej. Portrety Wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności” albo sprawdź, jak wyjechać na eks.org.pl. Dołącz, bo razem możemy więcej!