treść strony

SELFIE – nowe narzędzie online dla nauczycieli

Bezpłatne narzędzie online przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich do oceny własnych kompetencji cyfrowych.

  • fot. Fotolia

SELFIEforTEACHERS ma pomóc pedagogom w refleksji nad tym, w jaki sposób korzystają z technologii i zachęcić ich do zdobywania nowych umiejętności. 

Na specjalnej stronie www pedagodzy mogą odpowiedzieć na serię pytań, które pomogą im ocenić ich doświadczenie w korzystaniu z technologii cyfrowych, w tym narzędzi wspomagających nauczanie, komunikację z kolegami z pracy czy rozwijających umiejętności cyfrowe uczniów. 

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje ok. 25 minut. Każdy uczestnik otrzyma raport ze szczegółowymi wynikami, certyfikat kompetencji cyfrowych oraz wskazówki dotyczące dalszego rozwoju. Nauczyciele mogą również porównywać swoje wyniki z kolegami i koleżankami z pracy. Jest to również narzędzie dla dyrektorów szkół - wyniki zbiorcze dadzą wiarygodny obraz kompetencji cyfrowych kadry nauczycielskiej oraz mogą stać się punktem wyjścia np. do zorganizowania odpowiedniego szkolenia. 

SELFIEforTEACHERS to inicjatywa Komisji Europejskiej, będąca częścią działań na rzecz wspierania kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczenia się w erze cyfrowej.