treść strony

Zalety nauczania zdalnego – wyniki ankiety

Nauczanie zdalne, czyli swoisty znak czasów, to z jednej strony trudności, z drugiej zaś – moc szans oraz korzyści. W ankiecie na stronie FRSE wzięliśmy pod lupę atuty tego rozwiązania. Sprawdź, jakie są główne zalety nauki online wskazane przez naszych czytelników.

  • fot. Shutterstock

Zdalna praca pedagogiczna – wymuszona na niespotykaną dotychczas skalę przez pandemię koronawirusa – powoduje wiele trudności zawodowych i osobistych. Nauczyciele muszą mierzyć się nie tylko ze stale zmieniającymi się okolicznościami zewnętrznymi, lecz także z własnymi ograniczeniami, takimi jak prozaiczne trudności z dyscypliną czy z poczuciem nielimitowanego czasu pracy. Wielu z nich jednak doskonale odnajduje się w nauczaniu zdalnym i bardzo je sobie ceni. Jakie są jego zalety? Zapytaliśmy o to użytkowników naszej strony.

Zgodnie z wynikami ankiety największe zalety nauczania zdalnego to poczucie niezależności, większa swoboda w planowaniu i prowadzeniu działań, a także brak tzw. rozpraszaczy biurowych i możliwość skupienia się na pracy. Obie odpowiedzi zebrały po ok. 31% głosów.

Blisko 22% respondentów wskazało zaś jako atut poznawanie nowych narzędzi elektronicznych. Dla 10% istotną zaletą nauczania zdalnego stało się natomiast rozbudzenie kreatywności. Najmniej czytelników – niecałe 7% – doceniło zwiększenie umiejętności komunikacyjnych.

Zachęcamy do wyrażenia opinii w bieżących ankietach na stronie FRSE: zagłosuj w ankietach.