treść strony

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z EuroSkills 2023

W dniu 27 maja odbyło się ważne spotkanie przedstawicieli WorldSkills Europe, organizatorów EuroSkills Herning 2025 oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Wydarzenie miało na celu podsumowanie organizacji zeszłorocznego konkursu, a także przekazanie pałeczki gospodarzom kolejnej edycji – Danii.

Spotkanie zostało otwarte przez zastępcę dyrektora generalnego FRSE – Tomasza Krześniaka, oraz przewodniczącą WorldSkills Europe – Laurence Gates. Obie strony wyraziły swoje uznanie dla pracy, jaka została wykonana podczas organizacji poprzedniej edycji konkursu, oraz nadzieje na przyszłe sukcesy.

EuroSkills Gdańsk 2023, którego organizatorem była Polska, okazał się ogromnym sukcesem. Udział wzięły tysiące młodych profesjonalistów z całej Europy, rywalizujących w różnych dziedzinach zawodowych. Wydarzenie przyciągnęło również szerokie grono widzów zarówno na żywo, jak i za pośrednictwem transmisji internetowych. Konkurs nie tylko promował umiejętności zawodowe, ale również umożliwił wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk pomiędzy uczestnikami z różnych krajów.

Praca zespołu WorldSkills Poland została wysoko oceniona przez międzynarodowych przedstawicieli. Organizatorzy wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem, co przełożyło się na wysoki poziom całego wydarzenia. Podkreślono również, że współpraca z partnerami oraz wsparcie ze strony władz lokalnych i krajowych były kluczowe dla sukcesu EuroSkills 2023.

W trakcie spotkania symbolicznie przekazano pałeczkę organizatorom z Danii, którzy będą gospodarzami EuroSkills Herning 2025. Laurence Gates wyraziła zaufanie, że Dania podoła wyzwaniu i zorganizuje wydarzenie na równie wysokim poziomie. Przedstawiciele Danii zaprezentowali swoje plany i wizje dotyczące nadchodzącego konkursu, podkreślając, że ich celem jest nie tylko kontynuowanie tradycji, ale również wprowadzenie innowacji, które uczynią EuroSkills 2025 wyjątkowym.

Tomasz Krześniak podkreślił, że FRSE będzie kontynuować swoje zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju systemu edukacji i wsparcia młodych talentów. Fundacja planuje dalsze inicjatywy mające na celu promocję umiejętności zawodowych oraz współpracę międzynarodową w tym zakresie.

Spotkanie przedstawicieli WorldSkillsEurope, EuroSkills Herning 2025 oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji było nie tylko okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, lecz również szansą na wymianę doświadczeń i planowanie przyszłych działań. Sukces EuroSkills 2023 w Polsce jest dowodem na to, jak ważna jest współpraca i zaangażowanie wszystkich stron w organizację tego typu wydarzeń. Dania, jako kolejny gospodarz, ma przed sobą ambitne wyzwanie, ale także ogromny potencjał do stworzenia niezapomnianego konkursu. Trzymamy kciuki!