treść strony

Dzień Autorów Europejskich: druga edycja

Komisja Europejska serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji Dnia Autorów Europejskich. Wydarzenie zaplanowane jest na 25 marca 2024 r.

  • fot. Shutterstock

Dzień Autorów Europejskich to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu budowanie mostów pomiędzy sektorami literatury i edukacji, a także zachęcanie mieszkańców kontynentu do czytania i odkrywania literatury europejskiej wraz z jej bogactwem językowym oraz kulturowym. Ważne jest też uświadomienie edukacyjnej roli książek jako narzędzia rozwoju osobowości i umiejętności, które pozwalają stawić czoło bieżącym wyzwaniem w życiu prywatnym i społecznym.

Do wspólnego czytania na głos zaproszonych jest 40 krajów z całego kontynentu. Wydarzenie będzie celebrowane 25 marca 2024 r. Warto już zapisać tę datę w kalendarzach! Więcej informacji na temat tego, jak wziąć udział w Dniu Autorów Europejskich, przekażemy jesienią.

To będzie już druga edycja wydarzenia – pierwsza odbyła się 27 marca 2023 r. Brało w niej udział aż 920 szkół z całej Europy, w tym 118 z Polski.

Zgodnie z założeniami Dzień Autorów Europejskich ma charakter cykliczny i organizowany jest co roku w ostatni poniedziałek marca.

O Dniu Autorów Europejskich [EN]