treść strony

Dzień z Erasmus+ w Polskim Radiu Katowice

Już 16 września na antenie Radia Katowice usłyszysz najważniejsze informacje o programie Erasmus+ oraz Europejskim Korpusie Solidarności. Słuchaj nas o: 12:15, 13:15, 14:45, 16:40 i 17:45.

  • fot. FRSE

Poznaj podstawowe zasady aplikowania o fundusze i najbliższe terminy naboru projektów. Posłuchaj osób, które same realizowały projekty z sektorów Edukacji szkolnej, Szkolnictwa wyższego, Kształcenia i szkoleń zawodowych, Edukacji dorosłych, Młodzieży oraz Sportu. Przekonaj się, jak wolontariat może wpłynąć na rozwój kompetencji młodzieży.

Dzień z Erasmus+ w Radiu Katowice będzie też zaproszeniem do udziału w Pikniku Rodzinnym – Dniu Innowacji z Erasmus+, który odbędzie się w niedzielę 18 września w Parku Śląskim przy Kanale Regatowym od 12:00 do 18:00. Piknik to doskonała okazja nie tylko do nauki, ale i zabawy. Na scenie o godzinie 16:00 wystąpi Błażej Król – utalentowany polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, znany z utworów m.in.: „Całą ciszę”, „Te smaki i zapachy”.

W programie nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, których zapraszamy na animacje i ciekawe warsztaty – m.in. z robotyki i podstaw programowania w Mobilnym Centrum Edukacyjnym – czy pokazy łazików marsjańskich. W namiocie Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice będzie można wziąć udział w warsztatach i zajęciach popularyzujących prowadzonych przez naukowców. Wyjątkową strefę przygotuje Partner Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Jarek | Marcin Szeja Rally Team. W MOTO strefie znajdziecie samochód rajdowy Braci Szeja, symulatory rajdowy i zderzeniowy oraz MOTO strefę dla malucha. I wiele innych…

Nasi eksperci zaproszą cię też do skorzystania z Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Katowice zlokalizowanego w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie oprócz informacji o programach Erasmus+ i Europejskim Korpusie Solidarności będzie można również skorzystać z poradników i publikacji, które pomogą przygotować wniosek i ułatwią poprowadzenie projektu.

Na Dzień z Erasmus+ w Radiu Katowice zaprasza Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA.