treść strony

EDUinspiracje Media 2023: podziel się swoją twórczością

Edukacja jest Twoją pasją? Lubisz dzielić się swoimi przemyśleniami niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym dziennikarzem, blogerem, youtuberem, czy po prostu entuzjastą pisania i tworzenia? Jeśli tak, mamy dla Ciebie fantastyczną propozycję!

  • fot. FRSE

Z radością informujemy o kolejnej edycji konkursu dziennikarskiego EDUinspiracje Media. Jest on otwarty dla wszystkich – zarówno doświadczonych dziennikarzy i twórców internetowych, jak i ambitnych amatorów. Tematem przewodnim są programy i inicjatywy edukacyjne prowadzone przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Forma ekspresji zależy całkowicie od Ciebie – może to być artykuł, reportaż, audycja, film czy vlog.

Doceniamy twórców – dziennikarzy, internetowych influencerów, blogerów – którzy angażują się w merytoryczną rozmowę na temat edukacji, podkreślając jej znaczenie i rozszerzając jej zrozumienie. Wierzymy, że dziennikarstwo skoncentrowane na edukacji ma niezwykle istotną rolę do odegrania, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy nauka ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Chcemy uhonorować prace, które nie tylko inspirują, lecz także informują, edukują i prowokują do myślenia, zwracając uwagę na istotne kwestie i wyzwania, jak również sugerują możliwe rozwiązania i nowe ścieżki dla przyszłości edukacji.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 października 2023 r. Niezależnie od tego, czy Twoja praca jest publikowana drukiem, nadawana przez radio, prezentowana online, czy może wykorzystuje kombinację różnych mediów, chcielibyśmy zachęcić Cię do udziału.

Laureatów wybierze kapituła konkursu. Jej skład to znani i cenieni w Polsce eksperci z dziedziny dziennikarstwa i edukacji. Są to wybitne postacie świata mediów, doświadczeni dziennikarze oraz znawcy tematyki edukacyjnej. Nadesłane prace będą oceniane według następujących kryteriów: oryginalność, merytoryczna precyzja oraz unikalne spojrzenie na edukację.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby podzielić się swoim punktem widzenia, pokazać swój warsztat dziennikarski, a przy okazji zdobyć cenne nagrody. Czekamy na Ciebie!

Więcej informacji o konkursie