treść strony

Konferencja ICERI 2023: Transforming Education, Transforming Lives

W dniach 13-15 listopada 2023 r. w Sewilli odbędzie się już 16. edycja międzynarodowej konferencji ICERI. Wezmą w niej udział przedstawiciele Zespołu Analityczno-Badawczego FRSE.

  • fot. IATED

International Conference of Education, Research and Innovation (ICERI) to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń edukacyjnych, które co roku gromadzi ponad 800 ekspertów (wykładowców, badaczy i innych specjalistów) z 80 krajów z całego świata. Uczestnicy nie tylko dzielą się wynikami swoich badań, lecz także wymieniają informacjami na temat innowacji w obszarze edukacji.

W tegorocznej, 16. edycji konferencji, która organizowana jest w Sewilli w dniach 13-15 listopada 2023 r., wezmą udział przedstawiciele Zespołu Analityczno-Badawczego FRSE:

  • Jadwiga Fila z prezentacją „Competences 4.0 in European learning mobility programmes”: wnioski z pięciu badań przeprowadzonych w latach 2020-2022, w których analizowano wpływ działań z programów Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności na rozwój kompetencji 4.0 (cyfrowych, przywódczych, poznawczych oraz społecznych).
  • Karol Sobestjański z prezentacją „Ex-Erasmus students’ pathways on the labour market. Results of the Polish cohort study on university graduates”: podsumowanie badania, w którym wzięło udział ponad 1000 uczestników mobilności zagranicznych Erasmus+ (studia lub staż zagraniczny). Celem było pozyskanie informacji na temat tego, jak edukacja międzynarodowa wpłynęła na ich rozwój zawodowy oraz ścieżki kariery po zakończeniu studiów.

Więcej o konferencji