treść strony

Konferencja Studenci Zagraniczni w Polsce 2024

W dniach 8-9 lutego 2024 r. w Poznaniu odbyła się tegoroczna edycja konferencji Studenci Zagraniczni w Polsce. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji była jednym z partnerów wydarzenia.

 • Mirosław Marczewski (pierwszy z lewej) z pozostałymi mówcami sesji plenarnej

  fot. Michał Wieczorek

 • Sesja plenarna: Główne wyzwania internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w Polsce 2024-2028

  fot. Michał Wieczorek

 • Na konferencji omawiane są kluczowe tematy z zakresu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego.

  fot. Dorota Zajączkowska

 • Stoisko z publikacjami Wydawnictwa FRSE

  fot. Dorota Zajączkowska

Konferencja Studenci Zagraniczni w Polsce od lat jest największym i najważniejszym krajowym wydarzeniem, na którym omawiane są kluczowe tematy z zakresu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego. Organizatorzy edycji 2024 to Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Politechnika Poznańska (gospodarz) oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

W konferencji uczestniczył m.in. Mirosław Marczewski, dyrektor generalny FRSE. 8 lutego 2024 r. wziął udział w sesji plenarnej „Główne wyzwania internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w Polsce 2024-2028” (godz. 10:20-11:30), a także w panelu „Studenci zagraniczni w krajowej strategii umiędzynarodowienia” (godz. 17:00-18:00).

Z kolei w sesji plenarnej „Problemy umiędzynarodowienia pod lupą polskich badaczy” (godz. 16:00-16:50) dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK w Toruniu, zaprezentował wyniki badania dofinansowanego przez FRSE nt. funkcjonowania inicjatywy Uniwersytety Europejskie – flagowego przedsięwzięcia Komisji Europejskiej w obszarze szkolnictwa wyższego.

W trakcie konferencji można również było zapoznać się z publikacjami Wydawnictwa FRSE.

Pełen program konferencji