treść strony

Międzynarodowy Dzień Wolontariuszki i Wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszki i Wolontariusza. To doskonała okazja, by przypomnieć o możliwościach, jakie oferuje Europejski Korpus Solidarności.

  • fot. EKS

Jeśli masz 18 lat i poszukujesz swojej drogi życiowej albo chcesz zrobić coś wyjątkowego dla innych i jednocześnie dla siebie, mamy dla ciebie propozycję – wyjedź na wolontariat za granicę! Twój projekt może trwać od 2 tygodni do 12 miesięcy. Samodzielnie wybierasz temat, jakiego będzie dotyczył, i miejsce, do którego pojedziesz.

Nie potrzebujesz doświadczenia, specjalistycznego wykształcenia ani biegłości w języku obcym. Możesz zaangażować się w różnorodne dziedziny, takie jak ekologia, pomoc dzieciom w nauce, wsparcie działań na rzecz praw człowieka, demokracji czy aktywizacji osób starszych.   

Jak zacząć? Zaloguj się do bazy Europejskiego Korpusu Solidarności i znajdź projekt, który pasuje do twoich zainteresowań i wartości.  

Bądź częścią międzynarodowej społeczności wolontariuszy, którzy razem tworzą pozytywną zmianę na świecie!

Więcej informacji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariuszki i Wolontariusza dziękujemy również wszystkim niezwykłym osobom, które poświęcają swój czas, serce i energię dla innych. Wasze zaangażowanie sprawia, że świat staje się lepszym miejscem!