treść strony

Poznaj Polskę na sportowo – program MEiN i PZPN

Jeszcze przed wakacjami 10 mln zł zostanie przekazane na wyjazdy sportowe dla uczniów trenujących piłkę nożną w klubach zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. To kolejna odsłona programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

  • fot. Shutterstock

„Poznaj Polskę” to już nie tylko wyjazdy edukacyjne uczniów, odkrywanie Polski i jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Razem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej został opracowany kolejny moduł programu.

Zobacz też: Kontynuacja programu Poznaj Polskę – nabór wniosków

Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo” jest to, by uczniowie poznali uniwersalne wartości sportu i olimpizmu, historię sportu, szczególnie piłki nożnej. Istotna jest również promocja podejścia „sport to zdrowie”. 

O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe będą mogły ubiegać się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną. 

W ramach przedsięwzięcia Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje również quiz wiedzy dotyczący piłki nożnej oraz przygotuje materiały edukacyjne. W konkursie będą mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, niezależnie od tego, czy trenują piłkę nożną w klubach, czy są po prostu kibicami. Nagrodą będzie uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski. 

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę na sportowo” będzie realizował na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki Polski Związek Piłki Nożnej. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach do udziału w przedsięwzięciu oraz zasady quizu dla uczniów zostaną ogłoszone w drugiej połowie kwietnia.