treść strony

Trolling, happy slapping i teorie spiskowe

1 grudnia 2021 roku zapraszamy na bezpłatne webinarium „Zjawiska trollingu, happy slapping oraz teorie spiskowe i cyberbezpieczeństwo w pracy z uczniami" z cyklu Chwyć fake-newsa za rogi.

  • fot. Shutterstock

Czwarte i ostatnie spotkanie w ramach cyklu dotyczyć będzie prezentacji przyczyn popularności teorii spiskowych oraz sposobów wykorzystania w praktyce narzędzi cyfrowych do zapobiegania dezinformacji i manipulacji. Spotkanie będzie dotyczyło również pracy z filmem, plakatem, komiksem, memem w celu zapobiegania zachowaniom niepożądanym w internecie. Udział w spotkaniach umożliwi uczestnikom podwyższenie kompetencji cyfrowych oraz komunikacyjnych dotyczących zagrożeń związanych z nowymi mediami.

Webinarium poprowadzi Joanna Waszkowska – nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu, ekspertka Microsoft Innovative Educator Expert oraz ambasadorka i trenerka platformy Edmodo. Entuzjastka gamifikacji, mediów cyfrowych oraz edukacji globalnej w nauczaniu. Pracuje metodą scaffolding autorsko dostosowaną do nauczania literatury, kultury i języka polskiego. Należy do grupy Superbelfrzy RP, autorka bloga http://uczycielnica.blogspot.com.

TERMIN: 01.12.2021, godz. 18:30
CZAS TRWANIA: 90 minut
MIEJSCE: eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział, wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning Live i przejść do sekcji WYDARZENIA.
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę CHWYĆ FAKE-NEWSA ZA ROGI – Zjawiska trollingu, happy slapping oraz teorie spiskowe i cyberbezpieczeństwo w pracy z uczniami i otworzyć, klikając w jego tytuł).
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA.
  4. W dniu webinarium (01.12.2021) wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube eTwinning Polska.