treść strony

Trzy dekady rozwoju edukacji: wywiad z Beatą Skibińską

Zachęcamy do lektury wywiadu z Beatą Skibińską, dyrektor Biura Szkolnictwa Wyższego w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Opowiada m.in. o tym, jak bardzo zmieniły się polskie szkoły i uczelnie na przestrzeni lat.

  • fot. FRSE

Już od trzech dekad FRSE wspiera rozwój edukacji i koordynuje międzynarodowe programy edukacyjne. Beata Skibińska opowiada o swojej długiej ścieżce kariery, początkach współpracy z Fundacją i o tym, jak zmieniło się polskie szkolnictwo. Rozmowa dotyka także roli Fundacji w programie Erasmus+ oraz w innych projektach, które wspierają mobilność międzynarodową studentów i pracowników uczelni.

– Jesteśmy jedną z tych narodowych agencji, które zarządzają wszystkimi sektorami programu Erasmus+ i mają w tym spore doświadczenie. To sprawia, że inne narodowe agencje chętnie z nami współpracują i konsultują różne aspekty swojej działalności – mówi Beata Skibińska.

Podkreśla również, że Polska jest atrakcyjnym miejscem do studiowania, a programy międzynarodowe pozwalają uczelniom umiędzynarodowić swoją działalność: – Studenci z zagranicy bardzo chętnie przyjeżdżają do Polski na studia. Jakość kształcenia jest na wysokim poziomie, a Polska jest państwem coraz bardziej otwartym. Kolejnym atutem są, wydaje mi się, jeszcze w miarę atrakcyjne koszty życia.

Serdecznie zapraszamy do lektury i zgłębienia fascynującej historii edukacji w Polsce!

Przejdź do wywiadu