treść strony

VI European Education Summit

30 listopada 2023 r. odbędzie się szósta edycja European Education Summit. Wydarzenie z hasłem przewodnim „The European Education Area: A reality for all” organizowane jest w formule hybrydowej, można je więc śledzić online.

  • fot. Shutterstock

European Education Summit to coroczne, flagowe wydarzenie europejskiego obszaru edukacji (European Education Area). Dyskusje podczas szóstej edycji będą się koncentrować wokół następujących głównych tematów:

  • Jak można udoskonalić sektory edukacji i szkoleń z korzyścią dla wszystkich?
  • Jakie lepsze inwestycje w kształcenie i szkolenia będą planować kraje UE?
  • Jak zapewnić niezbędne umiejętności do odniesienia sukcesu w obliczu transformacji ekologicznej i cyfrowej?

Decydenci z instytucji unijnych i z krajów członkowskich, a także kluczowi interesariusze ze społeczności edukacyjnej i szkoleniowej z całej UE pochylą się nad pomysłami oraz analizą najlepszych praktyk, tak by odpowiedzieć na powyższe i inne pytania. Wezmą pod uwagę nowe perspektywy, a także przyjrzą się innowacyjnym rozwiązaniom, tak aby – zgodnie z hasłem przewodnim wydarzenia – europejski obszar edukacji mógł służyć wszystkim.

Szczegółowe informacje, w tym program wydarzenia, znajdują się tutaj:

European Education Summit

Spotkanie w formie stacjonarnej odbywa się w Brukseli, jednak będzie można je również śledzić na żywo online 30 listopada 2023 r. od godz. 9:30. Informacje o transmisji pojawią się na powyższej stronie oraz profilu Erasmus+ na Facebooku.