treść strony

Weź udział w VI Forum Edukacji Dorosłych!

Edukacja cyfrowa, umiejętności życiowe i zawodowe oraz włączenie społeczne to zagadnienia tegorocznego Forum Edukacji Dorosłych, traktowane jako priorytetowe przez Komisję Europejską, ale także niezwykle ważne w codziennym życiu.

  • fot. EPALE

Konferencja odbędzie się w formule online, od 23 do 25 listopada, w godzinach: 18:00 - 21:00. Termin zgłoszeń upływa 21 listopada 2021 roku.

Pierwszy dzień Forum zostanie poświęcony edukacji cyfrowej. Uczestnicy będą mieli okazję poznać narzędzia, które warto wykorzystać w pracy. Eksperci podpowiedzą, jak odnaleźć swoje miejsce w cyfrowej rzeczywistości i jak się w niej wyróżnić. Pojawi się manifest rzetelnej edukacji online, cyfrowy narzędziownik, porównania, zestawienia i wskazówki przydatne każdemu trenerowi. Więcej informacji i program dnia: TUTAJ.

Drugi dzień Forum to dzień rozwoju osobistego edukatorów. Prelegenci poruszą tematy dnia codziennego – od fake newsów, przez wyzwania świata VUCA, po wizję katastrofy klimatycznej. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak w dzisiejszym świecie odbudować umiejętność koncentracji i jak zadbać o własne zasoby karierowe. Więcej informacji i program dnia: TUTAJ.

Trzeci dzień Forum zostanie poświęcony włączeniu społecznemu. To okazja dla uczestników, na spojrzenie na problem z różnych perspektyw. Od sposobu projektowania działań edukacyjnych, przez potrzeby osób z grup wymagających wsparcia, po rozwój samych edukatorów, którzy działają na rzecz włączenia społecznego. Będą przykłady dobrych praktyk, pytania, odpowiedzi oraz dyskusja. Więcej informacji i program dnia: TUTAJ.

Nowe technologie już na stałe wpisały się w edukacyjną codzienność, a umiejętność przystosowania się do nowych sytuacji i otwartość na zmianę, stały się pożądanymi kompetencjami nie tylko na rynku pracy. Priorytetem jest także zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji i możliwości uczenia się przez całe życie dla wszystkich. Efektywne działania na rzecz włączenia społecznego zmieniają życie osób, dla których są realizowane, lecz także pozwalają na rozwój całego społeczeństwa.

Szczegółowy program wydarzenia: http://www.fed2021.pl/program

Rejestracja na konferencję odbywa się wyłącznie drogą elektronicznąhttp://www.fed2021.pl/rejestracja

Udział w Forum jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta na platformie EPALE. Załóż konto na EPALE.