Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Data publikacji: 28.08.2026 r.
Bohaterki materiału pokazują, jak zaangażowanie w działania wolontariackie może pomóc rozwijać kompetencje, zdobywać międzynarodowe doświadczenia, budować pewność siebie i odkrywać nowe ścieżki rozwoju. Zachęcamy do lektury wywiadu!
W Polsce wciąż dominuje utarta, sztywna ścieżka: szkoła, od razu studia, a potem praca, najlepiej w jednej firmie przez całe życie. Młodzi ludzie podejmują decyzje o przyszłości zbyt pochopnie, pod presją społeczną. Brakuje nam odwagi, by dać sobie czas na usłyszenie własnych myśli. Udział w wolontariacie to szansa, by to zmienić.
W Międzynarodowym Roku Wolontariatu warto sięgnąć po historie pokazujące, jak duży wpływ na życie młodych ludzi może mieć zaangażowanie społeczne. W artykule opublikowanym na Onecie o doświadczeniach związanych z wolontariatem opowiadają Marta Brzezińska-Hubert, trenerka FRSE, oraz Martyna Włodarczyk, uczestniczka wolontariatu w Europejskim Korpusie Solidarności, członkini sieci EuroPeers oraz nasza Storyhunterka. Więcej na Onet.pl:
Cykl „#EfektErasmusa – historie, które inspirują” powstaje w ramach współpracy FRSE i portalu Onet.pl. Pokazujemy w ten sposób, jak edukacja, sport, wolontariat czy międzynarodowa mobilność realnie zmieniają życie ludzi w całej Europie.