treść strony

Zapraszamy na 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, 3 strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 partnerów i 80 ekspertów – tak będzie wyglądało 12. Forum Rozwoju Mazowsza poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2022 r. w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.

  • fot. Forum Rozwoju Mazowsza

Na uczestników wydarzenia czeka interaktywna przestrzeń współtworzona przez organizacje z administracji, biznesu, świata nauki i sektora pozarządowego. Po raz pierwszy swoją strefę otrzymają również uczniowie, studenci, doktoranci i absolwenci, a także osoby z nimi pracujące. Nie zabraknie również stoiska Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Eurodesk Polska.

Zarejestruj się na Forum

W programie wydarzenia zaplanowano m.in.:

  • W Strefie Rozwoju Mazowsza m.in.: prezentacje inwestycji dofinansowanych ze środków europejskich, wirtualne wycieczki po mazowieckich instytucjach kultury, pokazy dronów pomiarowych, konsultacje na temat możliwości finansowania biznesu i efektywności energetycznej, spotkania networkingowe dla przedsiębiorców, warsztaty z zakresu autopromocji w biznesie, konsultacje z reklam w mediach społecznościowych, przestrzeń eksperymentalno-kulinarna zorientowana na współtworzenie nowych koncepcji produktów spożywczych, prezentacja możliwości współpracy na rzecz transferu technologii. 
  • W Strefie Zdrowia m.in.: badania smaku, węchu, słuchu, wzroku, pomiary cukru, ciśnienia, wagi, nauka samobadania piersi, pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z dietetykami, psychologami, warsztaty z zakresu niwelowania stresu, dysleksji, koncentracji uwagi.
  • W Strefie Młodych m.in.: pokazy wykorzystania drukarek 3D, rozszerzonej rzeczywistości, aplikacji mobilnych, warsztaty z zakresu kadrowania i storytellingu w tworzeniu angażujących materiałów filmowych, gry komputerowe stworzone przez licealistów, rozmowy z ekspertami od szyfrowania danych, spotkania z przedstawicielami inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów i centrów transferu technologii, zajęcia z zrobienia peelingów, ekosmoothie, zdrowego jedzenia, warsztaty stolarskie, ciesielskie i odkrywające tajniki lasów.

Organizator wydarzenia: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Patroni honorowi: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz aktywnościami partnerów na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.