Konkurs na najlepsze prace naukowe poświęcone edukacji

treść strony

Do kogo skierowany jest konkurs?
Pracujesz naukowo lub zajmujesz się badaniem wybranego obszaru edukacji? Poszukujesz sposobu na upowszechnienie wyników swoich prac? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi TAK, to ten konkurs może być właśnie dla Ciebie.

Zapoznaj się z warunkami i przyślij do nas swoje zgłoszenie. Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu Monografie FRSE w 2023 r. znajdziesz w dokumentach:

Co jest nagrodą?
Najwyżej ocenione prace zostaną zrecenzowane przez ekspertów, a następnie wydane nakładem Wydawnictwa FRSE w formie tradycyjnej i elektronicznej w językach polskim i angielskim.

Zwycięskie publikacje przetłumaczymy, a następnie wypromujemy online i podczas organizowanych przez nas wydarzeń. Dzięki temu o wynikach Twoich prac usłyszy szerokie grono odbiorców w Polsce i za granicą!

Ponadto laureaci konkursu mogą włączyć swoją monografię do dorobku naukowego. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji znajduje się na liście Ministra Edukacji i Nauki, a publikacje w niej wydawane otrzymują 80 punktów.

Wydane publikacje będą promowane za pośrednictwem mediów społecznościowych, podczas wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz zamieszczane w elektronicznych repozytoriach, z którymi współpracuje Wydawnictwo FRSE (Crossref, Central and Eastern European Online Library, Centrum Otwartej Nauki, Google Scholar, Academia.edu).


Kliknij i zobacz, jak może wyglądać Twoja publikacja

 

Jak przygotować pracę konkursową?
Sposób przygotowania tekstu jest jednym z kryteriów podlegających ocenie na wstępnym etapie, dlatego prosimy kierować się wskazówkami opisanymi w Standardach technicznych. Dla ułatwienia przygotowaliśmy plik sformatowany zgodnie ze tymi standardami. Zachęcamy do pobrania i wykorzystania go do przygotowania zgłoszenia.

Przed wysłaniem zgłoszenia warto także zapoznać się z innymi informacjami opisującymi zasady współpracy autorsko-redaktorskiej przyjęte w Wydawnictwie FRSE:

Jak zgłosić pracę do konkursu?
Wypełnij formularz zgłoszenia udostępniony pod tym linkiem. Na końcu Regulaminu konkursu znajdują się informacje, jakie należy podać podczas zgłoszenia.

Oprócz informacji o pracy za pośrednictwem formularza należy złożyć oświadczenie o oryginalności tekstu oraz zgodę na przetwarzanie danych w ramach konkursu. W przypadku publikacji zbiorowych pracę wysyła tylko jedna osoba, dlatego przed wypełnieniem formularza Współautorzy powinni wybrać spośród siebie reprezentanta, który jako Współautor lub Redaktor naukowy wypełni dodatkową sekcję zgłoszenia i wyśle plik publikacji (oraz ewentualne załączniki).


Jeśli zgłaszasz pracę zbiorową, to upewnij się,
że wszyscy Współautorzy wypełnią ankietę zgłoszeniową
do 30 września 2023 r.


Kiedy wysłać zgłoszenie?
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco do 30 września 2023 r. Wyniki oceny prac zgłoszonych w pierwszym terminie zostaną ogłoszone do 29 grudnia 2023 r. Jeśli pozytywne oceny otrzymają mniej niż cztery publikacje, to Wydawnictwo FRSE może uruchomić drugą turę konkursu, o czym będzie informować na podstronie: frse.org.pl/wydawnictwo.

Kiedy i jak zostaną ocenione prace konkursowe?
Wkrótce po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzimy, czy spełnia ono warunki wstępne określone w regulaminie oraz  odpowiemy, czy praca została zakwalifikowana do kolejnego etapu – oceny merytorycznej. Na jej podstawie sporządzimy listę rankingową i wyłonimy najwyżej ocenione prace.

Kryteria, które będą oceniane na etapach oceny wstępnej i merytorycznej, zostały opisane w dokumentach:

Kto oceni prace?
Oceny merytorycznej dokonają członkowie Rady Naukowej Wydawnictwa FRSE wchodzący w skład Kapituły Konkursu. Współpracuje z nami grono wybitnych naukowców – specjalistów w obszarach obejmujących bardzo zróżnicowane aspekty edukacji. Zapraszamy do zapoznania się z ich sylwetkami:

Jak będzie wyglądała dalsza współpraca?
Najwyżej ocenione prace zostaną wysłane do recenzentów zewnętrznych. Pozytywne rekomendacje uruchamiają proces wydawniczy opisany w dokumentach:


Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń, a w razie wątpliwości – zachęcamy do kontaktu:
Biuro Wydawnictwa
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
al. Jerozolimskie 142a, 02-305 Warszawa
e-mail: konkurs.monografie[at]frse.org.pl
tel.: 509 009 336