treść strony

Europa dla Aktywnych” to kwartalnik dla beneficjentów programów edukacyjnych i młodzieżowych realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. 

Redakcja kwartalnika „Europa dla Aktywnych”

– Wystarczy pasja i czas, by stać się w jakiejś dziedzinie ekspertem. Warto też podążać za intuicją i iść tam, gdzie czujemy, że jest nasze miejsce – mówi w pierwszym tegorocznym wydaniu „Europy dla Aktywnych” wokalistka, autorka tekstów i muzyki Magda Grabowska-Wacławek, znana szerszej publiczności jako Bovska. Opowiedziała nam o swoim wyjeździe na Erasmusa do Niemiec, podczas którego po raz pierwszy zadebiutowała z własnymi piosenkami.

O swoich wyjątkowych doświadczeniach z Erasmusem w najnowszych wydaniu kwartalnika mówią też osoby grające w siatkówkę na siedząco, wiejskie gospodynie realizujące międzynarodowe partnerstwa, nastolatka bez strachu podróżująca po Europie oraz pani naukowiec, która dzięki stypendium zaczęła… drukować biotkanki.

Zdradzamy również, komu będzie przysługiwało większe wsparcie finansowe w ramach wyjazdu na Erasmusa! Wyjaśniamy, jak pracować (a jak nie pracować) ze sztuczną inteligencją i odkrywamy przed Wami przyszły rynek pracy. Chętni mogą razem z nami sprawdzić, czy potrafią uczyć na odległość. Podpowiadamy także najlepsze strony internetowe poświęcone wyborom do Parlamentu Europejskiego, z którymi warto zapoznać się już dziś.

W numerze Europa dla Aktywnych 4/2022:

Wyjazd na Erasmusa jest jak paliwo odrzutowe

– przekonuje dr Brygida Dzidek, założycielka i prezeska Haptology. Pobyt w Szwajcarii otworzył jej głowę na nowe pomysły. Zajęła się fizyką dotyku i wynalazła pierścień haptyczny, który ma szansę zrewolucjonizować rynek gier, aplikacji edukacyjnych i telemedycynę.

O tym, że Erasmus zmienia bieg ludzkich losów, świadczą też historie kolejnych bohaterów „Europy dla Aktywnych”: ilustratorki Kasi Walentynowicz, która właśnie podczas stypendium w Portugalii odkryła swój niezwykły talent, oraz trenera Aleksandra Kowalczyka, dla którego wyjazd na Erasmusa stał się początkiem przygody z hiszpańskim futbolem.

O zaletach międzynarodowych projektów opowiadają też seniorzy, którzy – dzięki programowi  Erasmus+ – podróżują, nawiązują nowe znajomości, uczą się języków obcych i nowych technologii. A 75-letni Zenon Lenczewski, jeden z najstarszych polskich studentów, podczas dwumiesięcznego stażu na Bałkanach zbierał materiały do… pracy magisterskiej. Erasmus to też szansa na lepsze życie dla osób z niepełnosprawnościami, natomiast dla studentów międzynarodowych studiów magisterskich – możliwość kształcenia się w kilku krajach.

W numerze piszemy także m.in.: o największych ogólnopolskich igrzyskach umiejętności SkillsPoland 2022, które odbyły się pod koniec listopada w Gdańsku, oraz o V Kongresie Edukacji przebiegającym pod hasłem 35-lecia programu Erasmus+. Zapraszamy do lektury!

Przeglądaj artykuły

Wybierz
filtry:

lub

Albo wpisz
frazę:

1
2
3
...
48
49
50