treść strony

Europe Goes Local rusza w trasę po Polsce

Znamy już trasę kolejnego wydarzenia organizowanego w ramach Europe Goes Local (EGL)! Już niedługo, w dniach 11-15 marca 2024 r., odbędzie się Study Visit in Poland dla Mołdawii, Azerbejdżanu, Armenii i Gruzji.

  • fot. Shutterstock

Jest to pierwsza zagraniczna wizyta studyjna organizowana w Polsce w ramach inicjatywy EGL. Uczestnikami wydarzenia są przedstawiciele administracji publicznej z krajów Partnerstwa Wschodniego realizowanego w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa UE.

Nasi goście będę mieć okazję odwiedzić samorządy w Lublinie, Starachowicach i Warszawie oraz poznać mechanizmy ich działania na rzecz realizacji polityki młodzieżowej w Polsce.

W Lublinie uczestnicy wydarzenia będą mogli odwiedzić Baobab, czyli miejsce integracji dostępne dla wszystkich migrantów/migrantek, w tym uchodźców/uchodźczyń przebywających w Lublinie, oraz mieszkańców i mieszkanek miasta niezależnie od wieku czy pochodzenia. Będzie też możliwość rozmowy z przedstawicielami Biura Polityki Młodzieżowej Urzędu Miasta Lublin.

Warto wiedzieć, że Lublin jest jednym z czterech miast w Polsce z opracowaną polityką młodzieżową do roku 2030. Jest to również miasto, które w 2023 r. nosiło miano Europejskiej Stolicy Młodzieży, a obecnie stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

W Starachowicach uczestnicy Study Visit in Poland spotkają się z Młodzieżową Radą Miasta Starachowice, by poznać inicjatywy realizowane na poziomie lokalnym, czy z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Świętokrzyskiego.

Ponadto będzie również okazja do poznania projektu Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego, w ramach którego organizowanych jest wiele działań dla młodzieży, w tym Pałacyk, Eko Szkoła, Świetlica Środowiskowa, szkolenia.

W Warszawie spotkamy się z przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy z Centrum Komunikacji Społecznej z Zespołu Polityki Młodzieżowej, którzy opowiedzą nam o swojej pracy i działaniach na rzecz kształtowania polityki młodzieżowej w stolicy.

W sierpniu 2024 r. planowana jest rewizyta w Tbilisi w Gruzji dla polskich samorządów w celu poznania mechanizmów działań na rzecz kształtowania działań i polityk młodzieżowych w tym kraju.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej. Więcej informacji już wkrótce!