treść strony

Kampania społeczna: Dni uczenia się dorosłych

„Dni uczenia się dorosłych” to kampania społeczna wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Hasło przewodnie tegorocznej, V edycji, która odbędzie się w dniach 14-21 września 2024 r., brzmi: „Uczymy się różnorodności”.

  • fot. Pixabay

Kampania jest inicjatywą środowisk zajmujących się wspieraniem uczenia się przez całe życie poza systemem edukacji formalnej. Organizatorzy chcą zwiększyć aktywność edukacyjną dorosłych Polaków przede wszystkim poprzez uświadomienie im znaczenia uczenia się – nie tylko jako uczestników rynku pracy, ale także dla przyjemności, zdrowia, tężyzny fizycznej czy rozwoju cywilizacyjnego – we wszystkich aspektach życia. Dodatkowy cel to zachęcenie Polaków do tego, żeby nie porzucali edukacji po ukończeniu szkoły lub studiów, lecz żeby świadomie się rozwijali przez całe swoje życie.

Co się będzie działo?

Warsztaty, dni/noce otwarte i spotkania, pikniki edukacyjne, happeningi i wycieczki, treningi plenerowe, pokazy, konferencje i seminaria, konkursy, webinaria itp. zorganizowane przez partnerów kampanii, czyli organizacje, instytucje i firmy wspierające dorosłych Polaków w rozwijaniu nawyku uczenia się.

Zostań partnerem kampanii „Dni uczenia się dorosłych” 

Chcesz dołączyć do grona partnerów „Dni uczenia się dorosłych”? Organizujesz lub planujesz wydarzenie wspierające promocję uczenia się przez całe życie? Zgłoś się TUTAJ.

Przewodnik dla partnerów

Więcej informacji