treść strony

XV Międzynarodowe Targi Narzędzi Edukacyjnych

Jesteś ekspertem lub ekspertką w dziedzinie młodzieży i lubisz opowiadać o swojej pracy? Edukacja pozaformalna nie jest Ci obca? Ta informacja jest dla Ciebie!

  • FRSE zaprasza na targi edukacji pozaformalnej

    fot. Shutterstock

W dniach 4–8 października 2021 roku edukatorzy, trenerzy, facylitatorzy oraz osoby zainteresowane edukacją pozaformalną spotkają się w portugalskim mieście Vila Nova de Gaia podczas XV Międzynarodowych Targów Narzędzi Edukacyjnych (XV International Tool Fair „Back to the Future”). Tegoroczna edycja skoncentruje się na wyzwaniach stojących przed pracownikami młodzieżowymi w kontekście zmieniającej się rzeczywistości oraz na narzędziach edukacji pozaformalnej, które mogą poprawić jakość pracy z młodzieżą.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w imieniu Centrum SALTO EuroMed oraz Portugalskiej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ zaprasza osoby pracujące z młodzieżą (ekspertów i praktyków) do udziału w targach, jako:

1. Prezenterzy podczas wystąpień z serii „TF Talks”, czyli mówcy motywacyjni, którzy specjalizują się w dziedzinie młodzieży. Podczas tej edycji targów poszukujemy w szczególności ekspertów w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych w pracy z młodzieżą, radzenia sobie z emocjami w kontekście pracy online oraz przenoszenia działań do internetu.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń na prezenterów TF Talks są dostępne tutaj.

2. Trenerzy specjalizujący się w pracy z młodzieżą w trybie online oraz w tematyce przenoszenia działań do sieci (w tym w aspektach związanych ze zdrowiem psychicznym oraz pracą z emocjami), a także zajmujący się angażowaniem młodych osób w dbanie o środowisko. Zadaniem wybranych trenerów będzie przeprowadzenie pogłębionych sesji warsztatowych („Tools to Explore”) na wybrany przez siebie temat.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń na trenerów Tools to Explore są dostępne tutaj.

Zgłoszenia na trenerów można nadsyłać do 26 marca 2021 roku. Uwaga: Polska Narodowa Agencja Erasmus+ nie przyjmuje zgłoszeń – rejestracji dokonać można poprzez wskazane strony. 

Przykłady TF Talks podczas poprzednich edycji targów oraz przykłady narzędzi edukacji pozaformalnej, w tym narzędzi prezentowanych podczas sesji Tools to Explore, dostępne są na stronie educationaltoolsportal.eu.