treść strony

rok wydania

2022

miejsce wydania

Warszawa

liczba stron

76

Pozostałe informacje

wydawca

Wydawnictwo FRSE

język

POLSKI

ISBN / ISSN

2082-2375

W numerze:

Nauka mnie kręci – mówi dr Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy i popularyzator wiedzy. I przekonuje, że zadawanie pytań uczy dużo bardziej niż udzielanie odpowiedzi. Jak budować w mózgu autostrady? Przeczytacie w najnowszej „Europie dla Aktywnych”.

Zachęcamy też do międzynarodowych podróży edukacyjnych. Jak przygotować się do jesiennych naborów w programie Erasmus+, jak poprawnie wypełnić wniosek, podpowiadamy w poradniku „Wystarczy chcieć”. A o tym, że warto korzystać z mobilności, można przekonać się, czytając reportaże z realizowanych projektów, np. „Stypendium ściśle tajne” (polecamy zdjęcia Szymona Łaszewskiego!), „Na tropie przodków” i  „Pierwsza pomoc” oraz wywiady z ludźmi, którym Erasmus i EKS zmieniły życie: „Jedziemy, kochanie”, „Na estońskich ścieżkach”.

Jako że za naszą wschodnią granicą cały czas trwa wojna, podpowiadamy też, jak pomagać ukraińskim uchodźcom w ramach realizowanych projektów („Programy na pomoc”), i pokazujemy, jak robią to wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności, wśród których są też młodzi Ukraińcy („Wciągnął ich wir pomagania”).

W numerze także m.in.: EuroSkills będzie w Polsce, poradnik, jak prowadzić edukację branżową z wykorzystaniem eTwinningu, rozmowa z ambasadorką inicjatywy Europe Goes Local oraz relacje z ostatnich wydarzeń.

Czytaj wybrane artykuły na stronie kwartalnika "Europa dla Aktywnych".

Czytaj pozostałe z tej serii