treść strony

rok wydania

2023

miejsce wydania

Warszawa

liczba stron

80

Pozostałe informacje

wydawca

Wydawnictwo FRSE

język

POLSKI

ISBN / ISSN

2082-2375

W numerze:

Dzięki Erasmusowi zyskałam pewność, że poradzę sobie w każdej sytuacji – mówi Marta Surnik, dziennikarka pracująca w telewizyjnym programie „Pytanie na śniadanie”. Wybierając się na półroczną wymianę studencką do Portugalii, spakowała się w jedną walizkę i ruszyła w nieznane. Niezwykłą podróż – dzięki temu unijnemu programowi edukacyjnemu – odbyli też dwaj pracownicy Politechniki Białostockiej. Dr inż. arch. Bartosz Śliwecki i mgr inż. arch. Marcin Kamiński odwiedzili Wietnam, gdzie dla studentów Ho Chi Minh University of Technology prowadzili zajęcia z projektowania architektury w świecie wirtualnym. O przygodzie życia mogą też mówić osoby, które na studencką wymianę zdecydowały się ponad dwie dekady temu. O ich doświadczeniach przeczytacie w tekście „Pionierzy”.

O zaletach międzynarodowych projektów opowiadają też krakowscy seniorzy, którzy – dzięki programowi  Erasmus+ – odwiedzili hiszpańską Sewillę oraz Asia Kananen, która na wolontariacie w Finlandii poznała swojego obecnego męża.

W tym numerze „Europy dla Aktywnych” piszemy także m.in.: o przygotowaniach do największych igrzysk umiejętności EuroSkills 2023, które już na początku września odbędą się w Gdańsku, o tworzeniu w całej Polsce branżowych centrów umiejętności oraz o jubileuszu Eurodesku. Podpowiadamy też, jak zostać ekspertem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, jak za niewielkie pieniądze wybrać się w miesięczną podróż pociągiem po Europie i jak sprawnie zarządzać międzynarodowymi projektami.    

Zapraszamy do lektury!

Czytaj pozostałe z tej serii